Головний експонат сезону (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Культура, Новини
20/05/2020, 1 Comment

15 травня 2020 року напередодні Дня музеїв в філії «Археологічний музей «Берестье» відбулося відкриття виставки «Експонат літа». Ним став унікальний артефакт – баклага XIII століття. В часи правління якого з князів династії Романовичів  він використовувався музейники не удокладняють.

Основна функція баклаг-фляг в давнину – зберігання олії і виноградного вина. Корпус Берестейської похідної баклажки видовбаний з соснового стовбура. Має овальний перетин, трохи ширший внизу, вужчий вгорі. З обох сторін зрізів вставлені соснові донця. Баклажку носили в горизонтальному положенні. У верхній вужчої її частини просвердлений отвір, по обидва боки якого в спеціально залишених стовщеннях просвердлені отвори для підвіски (тасьми, ременя). Баклажка має довжину 27 см, висоту 26 см і завширшки 10-14 см. Ємність баклажки становить близько 4 літрів.

Унікальність цього об’єкта в його зовнішньому вигляді. Дерево зберегло свій вигляд, незважаючи на те, що з часу створення баклаги минуло близько 800 років. З артефактом відвідувачі музею зможуть ознайомитися до кінця літа.

1 thought on “Головний експонат сезону (ВІДЕО)”

Залишити відповідь