Грибна капуста

ПроСВІТ, На здоров'я
16/09/2020, Leave a comment

У Біловезькій пущі росте капуста, не звичайна, а грибна. Цікаву назву має дуже рідкісний їстівний гриб, який в науковому світі називають листочня кучерява (лат. Sparassis crispa ).
P2007280.JPG
Незвичайний за виглядом організм можна легко прийняти за качан цвітної капусти, однак цей дивовижний мешканець лісу все ж не рослина, а гриб! Плодове тіло листочні кучерявої схоже на невеликий округлий корчик, до 30 см в діаметрі . Іноді зустрічаються екземпляри до півметра в обхваті, вага таких велетнів досягає 6, а то і 10 кілограм. Гриб складається з кучерявих гілочок, які ростуть від центральної ніжки. Молоді гриби листочні майже білого кольору, в міру дорослішання набувають жовтуватий відтінок, а в зрілому стані підсихають і стають бурими. Пахне ж “капуста” горіхами.

У природі листочню кучерява зустрінеш нечасто. У Біловезькій пущі він зустрічається поодиноко на коренях, біля основи дерев і свіжих пнях сосни, де, розростаючись, викликає у дерев жовто-буру і буру гнилі. Його можна побачити лише раз на кілька років, тому він занесений до Червоної книги багатьох країн, в тому числі Червоної книги України. У Республіці Білорусь листочня кучерява відноситься до видів, що охороняються IV категорії національного природоохоронного значення.

За матеріалом Національного парку “Біловезька пуща”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *