Гуска з шафраном

Віктор Місіюк, Культура
20/06/2021, Leave a comment

В кухонній книзі Розалії Потій є ціла низка рецептів пов’язаних з приготуванням птиці. Серед них блюда з м’ясом гуски. Задириста хатня птиця часто бувала на аристократичному столі. Тим більше, що палаци Потіїв і Загоровських в Тересполі, Ружанці і Устилузі находились на Бузі. Розглянемо один з них.

Характерний смак блюду придає пюре.”Оригінальність рецепту прихована в соусі, точніше старовинному “польському гушці”, який сьогодні краще подавати як злегка розріджений соус чи пюре на основі контрастних поєднань кислих яблук, меду, цибулі, родзинок та спецій,” – каже про блюдо проф. Ярослав Думановський. Він також додає, що у поєднанні смаків чується вплив жидівської кухні. Нижче описано те, як пропонує готувати гуску по-потіївські шеф-повар володавського “Атмосфера Кафе” Сильвестр Лис. Сам він у захваті од смаку густого соусу з яким подається птиця. На результат також впливає сорт яблук, який є його  основою. В оригінальному рецепті цибулю треба зварити і добавити велику долю вершкового масла. Його автор також звертає увагу на те, що гуска має бути товста, бо гусиний жир яким варто поливати робить блюдо насиченішим.

ІНГРЕДІЄНТИ: ціла гуска близько 4 кг, 1 кг цибулі, 1 кг яблук, сіль, перець, шафран, родзинки, майоран, 100 мл білого вина, 15 мл яблучного оцту, яблучний оцет, 4 столові ложки меду. 

ПРИГОТУВННЯ: Промийте гусака під холодною водою. Наріжте цибулю півкільцями, одну порізати кубіками і одставити,  яблука також порізати кубиками. Нафаршируйте гусака двома яблуками, посипаними майораном і сіллю. Натріть цілого гусака сіллю, поставте його в духовку при 150 С приблизно на 5 – 6 годин, поки він весь не стане золотистим. На сковороді розігріти масло, додати цибулю і посипати сіллю, перемішати його і почекати, поки воно розм’якне. Потім додайте яблука, мед і шафран, перемішуючі влийте вино і оцет з родзинками, коли вино випарує добавити сіль, перець для смаку. До порції гусака додайте яблук із сковороди. 

Залишити відповідь