Дві тисячі гектарів пралісів

Віктор Місіюк, На здоров'я
12/06/2020, Leave a comment

Експерти з лісівничих питань міжнародного природоохоронного проєкту «Полісся – дика природа без кордонів» завершили експедицію у лісгоспи Рівненської області, де провели ідентифікацію цінних природних лісів. У результаті були виявлені ділянки загальною площею близько 2 тис. га.

Природні ліси знаходяться у межах лісгоспів Висоцького, Володимирецького, Дубровицького, Зарічненського, Рафайлівського, Рокитнівського та Остківського. У межах останнього виявлено найбільший цілісний масив природних лісів площею майже 260 га. Цим природним лісам вдалося зберегтися передовсім завдяки важкій доступності для людини.

Певні загрози насуваються на ділянки цінних природних лісів. Зниження рівня ґрунтових вод, тривалі посушливі періоди протягом року та інші зміни клімату, призводять до послаблення стійкості деревостанів. В окремих випадках вірогідність вирубки дерев набагато збільшується. Лише надання природоохоронного статусу цим територіям може призупинити небезпеку їх знищення. Ось чому важливо виявити та зафіксувати ділянки природних лісів, отримати погодження від держлісгоспів-землекористувачів для їх збереження.

Природні ліси або праліси – ділянки площею понад 20 га. Деревостани природного походження та значного віку. Сьогодні немає лісів, які б у тій чи іншій формі не піддавалися би непрямому антропогенному впливу. Проте, ще збереглися ліса різної площі, в яких ніколи не проводилася заготівля деревини.  Минулого року експертами було виявлено 723,7 га природнього лісу у Волинській області та 675,5 га на Житомирщині.

За матеріалом Рівненські новини

Залишити відповідь