День писемності в Янові

В Янові йде підготовка до ювілейного XХV Дню білоруської писемності.

За словами начальника відділу ідеологічної роботи, культури і у справах молоді яновського райвиконкому Валентини Бородинчик, у центрі міста, на вул. 17 вересня, буде розгорнута міні-експозиція міст-столиць Дня білоруської писемності. Крім того, там відкриється книжковий салон – цю місію бере на себе ВАТ “Бєлкніга”. На ньому будуть представлені книги, присвячені регіону, які планується видати за допомогою Міністерства інформації  – “Люди і час” Ігоря Гетьмана і “Пам’ятки Янівщини”.

Одним з головних об’єктів стане міський парк, де розгорнеться основне дійство. На його облаштування планується направити 1 мільйон рублів. Там будуть створені стежка здоров’я, воркаут-майданчики, інші молодіжні та дитячі зони відпочинку, атракціони.

До свята заплановано проведення поточного та капітального ремонту ряду об’єктів. Серед них єдина в області міська школа з білоруською мовою навчання СШ №4, дитячий садок №4, дитяча та доросла бібліотеки, школі мистецтв. Міністерство спорту і туризму також виділить кошти на облаштування тренажерних залів і міні-футбольного майданчика, Міністерство освіти – на модернізацію комп’ютерного обладнання в школі. 500 тисяч рублів з республіканського дорожнього фонду буде витрачено на ремонт доріг. 

За рахунок спонсорських коштів ВАТ “Берестейський лікеро-горілчаний завод” Бєлалко “буде встановлено пам’ятник лаборю. “Цим ім’ям колись називали чоловіків, жителів містечка Яново, які ходили по світу, збираючи пожертви на будівництво і відновлення церков. Їх ще називали професійними “христораднікамі”. Лаборський промисел проіснував до початку 40-х років минулого століття“, – каже пані Валентина.

 За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *