Де плескалася вода, тепер піщаний берег

Посушливий, спекотний початок літа і майже повна відсутність дощів вплинули на стан берегової лінії озера Світязь. На ситуацію впливає й те, що водва з озера може витікати по каналі, який з’єднує озера Луки, Перемут та Світязь. Свого часу на ньому працював шлюз-регулятор, завдяки якому можна було спускати воду, коли її було забагато, або навпаки, акумулювати її більше.

На сьогодні ця гідроспоруда та інша, на обвідному каналі Луки-Перемут, не працюють і потребують капітального ремонту. Тому на даний час потрібно зробити все можливе, щоб вода не витікала зі Світязя.

Вода на світязі відступила в певних місцях на десятки метрів. Містки, кладки і вишки рятувальників опинилися на суші. 

За три тижні озеро Світязь обміліло до жахливого стану. Люди кажуть, що зруйнували шлюз для живлення водою якогось рибного господарства. Треба бити на сполох!” – прокоментував свої світлини Ігор Музичук.СВІТЯЗЬ ЗНИК – Думаю, такі заголовки ми будемо читати через пару років. Цього року я вперше побачила на пляжі Гради і була шокована. Вода зникла. І це за один рік,” – підписала світлину зроблену з місця куди колись підходила вода Інна Питель.

За матеріалом Шацьк.район

  • 17
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *