Довги черги. Міграційна криза штовхає водіїв до Козлович

ПроСВІТ, Новини
24/11/2021, Leave a comment

Вже не вперше на пункті пропуску “Козловичі” у Бресті виростають багатокілометрові черги із фур. Щоправда, раніше така тенденція спостерігалася або після вихідних або під час оновлення програмного забезпечення у пункті пропуску. Але цього разу причина таких черг на кордоні інша.

У вівторок, за офіційною інформацією, на в’їзд до Польщі очікують 400 фур. Черга розтяглася на 10 кілометрів. Стільки ж машин було й 4-5 днів тому. За цей час цифра не зменшилася.

Більшість водіїв говорять, що нинішня черга з машин утворилася через закриття пункту пропуску “Брузги” у Гродненській області. Пункт пропуску припинив роботу через наплив мігрантів.

Частина машин, яка їхала через “Брузги”, тепер опинилася тут. Якби зараз відкрився пункт попуску в Гродно, ця черга зменшилася б десь на 30%“, – поділився своєю думкою далекобійник Володимир.

Чоловік їде із Росії до Німеччини. На кордоні стоїть уже третю добу. За його словами, нарікань на роботу білоруській чи польській стороні немає. Посиленого огляду, який гальмував би процес проходження кордону, теж, за його словами, немає: “Машини перевіряють, як і раніше. Якщо є якісь підозри у зв’язку з вагою фури або за якимись іншими критеріями, машину відправляють на рентген. Це стандартна практика, яка застосовувалась і раніше до того, як виникли проблеми з мігрантами на кордоні“.

Ще один водій, який побажав залишитися анонімним, підтвердив, що його шлях зазвичай пролягав через пункт пропуску “Брузги”, але зараз змушений був їхати через “Козловичі”.

На берестейській митниці підтвердили слова далекобійників: нинішні черги на білорусько-польському кордоні спричинені збільшенням потоку великовантажів через закриття пункту пропуску “Брузги”.

Білоруськими митниками вживаються всі необхідні заходи щодо виконання норм, встановлених двосторонньою угодою, – щодобово оформляється понад 2000 вантажних автомобілів. За останню добу в пункті пропуску “Козловичі” білоруськими митниками прийнято на в’їзд з Польщі понад 1100 вантажних автомобілів, при цьому до Республіки Польща на 25% менше“, – розповів  перший заступник начальника митниці Олександр Войтеховський.

За матеріалом sputnik.by

Залишити відповідь