Доктор Василь Полонський

Віктор Місіюк, Культура
18/03/2020, Leave a comment

В 1799 навчальний рік в школі берестейських василіан закінчився 15 серпня промовою професора вимови Василя Полонського. Відомо що близько 1800 року Полонський працював в “берестейський гімназії” учителем права, етики, риторики і вимови. Школа берестейських василіан була відома тим, що тут вивчали серед іншого руську мову. Національна едукаційна комісія у часи існування Річі Посполитої зазначала, що місцеві учні мають поважні успіхи в читанні руських літописів. З мову у школі навчали латині, німецький, французький, а в 1797 році провели перші зайняття з російської.

Народився вчитель берестейської гімназії близько 1765 року. За походженням він був “шляхтичем з новогрудського повіту”. Освіту Василь Полонський здобув в Віленському університеті, а також навчаючись в в Римі, де отримав ступінь доктор теології і філософії. Після повернення потрапив до школи василіан у Володимирі-Волинському. Два роки навчав молодих василіан. Після замінив місцевого префекта на посаді вчителя фізики. Викладав фізику у володимирський школі у 1790-93 роках.

Після закінчення педагогічної кар’єри отець Василій почав грати важливу роль у чорнечому житті. 1812 році Василь Полонський став настоятелем монастиря в Борунах. З того ж року, в 1812-14 роках, він займав посаду суперіора василіан. З 10 XII 1814 do 1818 року Полонський був литовським провінціалом ордену василіан. З 1816 року до останніх днів життя був настоятелем гродненського василіанського монастиря “на Коложі”. Помер настоятель 13 октября 1828 року.

 

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *