Домовитись не змогли, але всі згідні, що референдум потрібен

Віктор Місіюк, На здоров'я
13/10/2020, Leave a comment

12 жовтня в Берестейському обласному виконавчому комітеті пройшла зустріч керівництва регіону з громадськими активістами – противниками будівництва в околиці Берестя акумуляторного заводу.

Голова Берестейського міського виконавчого комітету Олександр Рогачук зазначив, що в референдумі згідно з нормами виборчого законодавства, повинні брати участь жителі Берестя і Берестейського району – це 235 і 30 тисяч виборців відповідно. Він запропонував зареєструвати ініціативну групу з 50 осіб і сформулювати питання для референдуму.

В даний час розпорядження голови Брестського облвиконкому Анатолія Лиса про призупинення будівництва акумуляторного заводу, яке діяло протягом року, скасовано. Акумуляторний завод може приступити до будівельно-монтажних і пусконалагоджувальних робіт. Про запуск виробництва поки мова не йде. Саме проведення пусконалагоджувальних робіт на заводі, яке почалося в жовтні поточного року, стало головною темою зустрічі в облвиконкомі. Активісти посилалися на обіцянку Олександра Лукашенка не проводити ніяких робіт на заводі до проведення референдуму. На їхню думку, розпорядження, дане на зустрічі в обласному центрі, порушено. Умова для діалогу про проведення референдуму, яке позначили активісти, – припинення пусконалагодження на заводі. Заступник голови облвиконкому Геннадій Борисюк підкреслив, що влада не відмовляється від своїх зобов’язань по проведенню референдуму. Незважаючи на тривалу дискусію, конструктивний діалог не вийшов. Проте, обидві сторони прийшли до висновку, що референдум потрібен.

За матеріалом Заря

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *