До пущі знову прийшов ведмідь (ВІДЕО)

ПроСВІТ, На здоров'я
03/04/2020, Leave a comment

Найбільший хижак Європи, бурій ведмідь довго почував себе в Біловезькій пущі безпечним. Ведмедя в XVIII столітті в пущанскіх лісах було багато і його посилено винищувала лісова охорона під приводом того, що він небезпечний для всієї дичини і, особливо, зубра. Випадки нападів ведмедів на зубра, безсумнівно, мали місце. Так, в 1844 році поблизу дороги з Біловежі в Рудню, був убитий величезної величини і сили ведмідь, який заїв старого, величезного зубра. Але в більшості випадків зубр вмів за себе постояти. Тим не менше, на початку XIX століття під приводом боротьби з хижаками, полювання на ведмедя різко посилилася і призвело до того, що в 1846 році був убитий останній пущанскій ведмідь, який впродовж одного літа задер п’ять зубрів.  


Тільки через півстоліття в 1937 році польська лісова адміністрація спробувала розвести в пущі ведмедів шляхом їх завезення з інших місць. З радянського Полісся привезли 7 молодих ведмедів у віці близько 1.5 років кожному, але незабаром більшість тварин загинуло через конфлікти з людиною. У наступному 1938 році для відновлення популяції ведмедя в Біловезьку пущу з Познанського зоопарку привезли вагітну самку. Для ведмедиці в 317 кварталі (центральна частина пущі) в національному парку спорудили велику клітку, де її спочатку містили. А коли самка народила двох ведмежат, все сімейство відразу ж випустили на свободу. Цих хижаків неодноразово спостерігали в лісі в наступному 1939 році. Під час другої світової війни німці випустили в пущу ще два ведмеді, які поранили і вбивали людей, тому незабаром вони були відстріляні.

У липні 2003 року в Біловезькій пущі не далеко від села Клепачі Пружанського району були виявлені сліди ведмедя на вівсяному поле. Мабуть, хижак затримався на деякий час на шляхах своєї міграції. І ось зовсім недавно в Біловезькій пущі знову були зареєстровані сліди його перебування на обгородженій території Шерешевського лісомисливського господарства. Самого його ніхто не бачив. В кінці березня цього року в центральній частині пущі сліди ведмедя, його екскременти, а також його задираки на дереві виявлено близько останків дуже старої самки лося. Поставлені фотопастки дозволили наяву побачити величезного ведмедя, який з обережністю підходив до жертви. Тож є надія, що бурі ведмеді самостійно повернуться у Біловезьку пущу.

Нагадаємо, що в минулому році ведмідь зайшову у пущу в травні місяці, в червені ведмедь з пущі перейшов кордон, але пізніше повернувся на територію Республіки Білорусь.


За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *