Друга Поліська січ. “Кліщ”

Віктор Місіюк, Культура
23/09/2019, Leave a comment

З нагоди 80-річчя створення другої Поліської січі (Лозового козацтва) продовжуємо зайомитись з біографіями її організаторів.

Одним з перших на Дорогичинщину з місією створення збройного підпілля прибув Семен Левицький. Відомий під псевдом “Кліщ”. Народився він 6 травня 1916 року в с.Бишки на Бережанщині. В 1933 році вступив до ОУН і в тому ж році за підпал скирт, пробув в ув’язненні три місяці. В 1935 пробув в ув’язненні п’ять місяців за вбивство сексота Машталіра. В 1936-37 роках став надрайонним провідник Бережанщини. Осінню 1937 року організував напад в с.Августинівка на екзекутора в якого забрано пістолет і 2,3 тисячі злотих. За цей екс був відзначений Краєвою Екзекутивою швейцарським годинником “Doxa”.

Осінню 1938 року Семен Левицький став виконавцем акту помсти в поліцейському участку в Гаях. Під час нападу вбито поліцейського і директорку пошти, приміщення підірвано гранатами. В 1939 році застрілив з револьверу “Rast-Gasser” коменданта поліції Кокачевського. Через певний час після цього гучного нападу переведений у Поліське воєводство.

Відомо, що складі Лозового козацтва група “Кліща” брала участь у кривавих сутичках з кавалерією. Села, на які поширювалася територія діяльності групи, прилягала до шоси Кобринь – Пинськ. В 1939-41 роках чотири рази переходив кордон Радянського Союзу. В 1941 році очолив Бережанську округу ОУН, пізніше провідник Перемишльської області. З 1943 до весени 1945 року ув’язений нацистською адміністрацією. Працівник референтури закордонних зв’язків ОУН. В 1951 році емігрував до Канади. Жив в Торонто. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *