Другий врожай чорниці

ПроСВІТ, На здоров'я
06/11/2019, Leave a comment

Надія Яцура з Малоритського району була здивована, коли поблизу дороги побачила зелений чорничник з ягодами: 

  Поїхала за грибами на велосипеді, отримала задоволення  –  і білі траплялися, і зелениці. Погода дивовижна, в лісі осіння краса. Близько дороги, яка веде до Оріхівського озера, побачила зелений чорничник, на якому висіли ягоди. Не повірила своїм очам. Зірвала, поклала в рот. Смак такий, як у першої чорниці влітку. Виходить, молодий чорничник не дочекався весни і зацвів, обманутий теплою осінню. Зірвала кілька гілочок, щоб показати подругам, інакше хіба повірили б?


Заступник директора Поліського аграрно-технічного інституту кандидат біологічних наук Віктор Демянчик зазначив, що нинішній рік був не найкращим для чорничників:
 
–  Квітень був аномально посушливим – самим сухим за останні 74 роки. А в кінці квітня – травні, в період цвітіння ягоди, місцями спостерігалися заморозки. Те, що чорниця вирішила зацвісти і плодоносити не в свій час, явище рідкісне. Але чому вже дивуватися? Ремонтантність – здатність рослин повторно цвісти і плодоносити протягом одного вегетаційного періоду – ми, буває, спостерігаємо у яблунь, і вже щорічно – у каштанів. Чорниця вирішила приєднатися до цієї компанії.    

За матеріалом СБ

  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *