Другого уроджаю каштанів не буде

ПроСВІТ, На здоров'я
18/10/2019, Leave a comment

Котрий рік поспіль жителі Білорусі спостерігають незвичайне явище – осіннє цвітіння каштанів. Жовтень 2019 року не став винятком. І хоча фахівці кажуть, що нічого аномального в цьому немає, для кінського каштана це абсолютно природний процес. Нічого  хорошого для дерев це явище не несе.  

Якщо ми, люди, можемо адаптуватися до кліматичних і сезонних змін, то для дерев ці процеси є завданнями не під силу. Особливо для тих, що “не нашого походження”. Кінський каштан, який висаджується в Білорусі уздовж доріг і парках, але батьківщиною його вважається Південна Європа, де перепади температури не такі серйозні, як у нас.

Крім кліматичних викликів впливають на якість життя каштанів і багато шкідників і хвороби, поширені в нашій країні. Тому пожовкле листя і напівголі дерева каштанів в середині червня, – не рідкість.

В цьому поки немає нічого “смертельного” для дерев, стверджує старший науковий співробітник Інституту експериментальної ботаніки НАН  Аркадій Скуратович . Велику стурбованість викликають сезонні зміни температури.

Цього року вересень, і особливо початок жовтня ознаменувався високими температурними показниками з дощами. Для більшості дерев такого роду умови є “дзвіночком” приходу весни.

“Я краз до цього періоду в багатьох рослин закладаються квіткові бруньки і починається процес накопичення речовин на наступний сезон. Тепла погода і достатня кількість вологи сприяють тому, щоб дерева починали розпускатися. У рослин ж немає очей, щоб зрозуміти, що відбувається “, – пояснює співробітники інституту.

” Навесні дерева розпускаються в травні протягом трьох місяців визріває насіння. Якщо взяти осіннє цвітіння, то очевидно, що урожай повиннен з’явитися до Нового року. Але це за умови відсутності морозів в Білорусі, що само по собі фантастично “, – посміхається Аркадій Скуратович.

Для дерева таке явище має негативні наслідки. На подібні процеси дерева витрачають багато необхідних перед холодним сезоном речовин – це послаблює їх і збільшує ризик невстойлівасці перед шкідниками та хворобами. Тому, навесні ці дерева не дадуть чудовий приріст, так як будуть перебувати в пригніченому стані. Повторне цвітіння можна спостерігати на плодоносних культурних деревах і кущах на дачних і сільських подвір’ях. Фахівці радять в такому випадку якомога швидше обірвати квіти.

За
За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *