“Екодім” вважає, що умов для громадського обговорення будівництва акумуляторного заводу нема

Віктор Місіюк, На здоров'я
22/03/2020, Leave a comment

Екологічна організація вважає те, що у громадськості немає можливості публічно і законно висловити свою думку з даного питання.

« ГО «Екодім» цікавить законність прийнятих владою рішень, безпеку виробництва для навколишнього середовища, життя і здоров’я людей, а також забезпечення прав громадськості – на участь в прийнятті екологічно значимих рішень і на доступ до інформації , – говорить Марина Дубина, виконавчий директор «Екобудинки». – Коли в кінці січня ми направляли в Берестейський міськвиконком і в ТОВ «АйПауер» пропозиції організувати громадський діалог по темі будівництва заводу, ми виходили з спільності інтересів всіх сторін».

«Екодім» пропонував міськвиконкому переглянути підхід до розгляду заявок на мітинги і пікети, щоб люди могли вільно виходити і в установлених місцях мали можливість публічно висловлювати свою позицію.

« Але виконком дав відписку, що всі відмови обгрунтовані і законні. Більш того, виконком не відповів на пропозицію про розвиток діалогу з питань акумуляторного заводу, хоча саме органи влади повинні бути його ініціаторами, як найбільш зацікавлена сторона. Неприпустимо, щоб органи місцевої влади дистанціювалися від вирішення проблеми ».

За три роки тільки один раз влада дозволила проведення мітингу, в інших випадках масові захід не були санкціоновані, в той час як місцеві активісти за весь період подали заявки на проведення 294 мітингів, 12 пікетів і 16 демонстрацій.

«За участь в них люди залучалися до відповідальності, а вони реалізують своє право на участь в прийнятті екологічно значимих рішень, передбачене Орхуської конвенції, стороною якої є Білорусь. Положення конвенції не допускають переслідування та утиски громадян за реалізацію цього права » .

Необхідна активізація взаємодії місцевої влади та громадськості, що утруднено низьким рівнем довіри до влади і відсутністю довіри до заводу.

«Тому ми ще раз звертаємося до виконавчих комітетів з пропозицією звернути увагу на ситуацію і прийняти рішучі кроки до її вирішення».

Екодім зазначає:

  • До сих пір громадськості не надано об’єктивна і достовірна інформація про потужності виробництва і вплив його на здоров’я населення і навколишнє середовище;
  • не враховано думку громадськості з питання будівництва;
  • місцевим жителям відмовляється в їх законних правах на масові заходи і на проведення референдуму.

Подальше ігнорування проблеми може призвести до незворотних наслідків, якщо запустити дійсно небезпечне виробництво. Ситуація в цілому веде до закріплення недовіри населення до майбутніх прийнятих рішень.

Екодім бачить перспективу в тому, щоб:

  • провести процедури участі громадськості повторно і в належній якості;
  • провести повну і достовірну оцінку впливу на навколишнє середовище;
  • дати можливість зацікавленим провести експертизу відповідно до вимог законодавства.

У компетенції місцевої влади оголосити недійсним протокол громадського обговорення.

З повним текстом звернення можна познайомитись за посиланням.

За матеріалом Зелений портал

  • 3
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *