Екологічний ресторанний бізнес

ПроСВІТ, На здоров'я
20/12/2019, Leave a comment

Колектив берестейського ресторану грецької кухні «Ель Греко» збирається брати участь в соціальних проектах. Директор ресторану Ірина Шибут розповіла Зеленому порталу  про прагнення «ельгрековцев» до екологічності та благодійності:

Їжу – дітям, посильну допомогу – нужденним

– Проект, над яким ми зараз працюємо – співпраця з дитячими будинками. Хочемо передавати їм надлишки страв і продуктів. Поки ми ведемо переговори з дитячим соціальним притулком в Бересті, з’ясовуємо, наскільки наш задум реальний для втілення.

Тут не все так просто, тому що для дітей передбачені особливі стандарти по харчуванню. Наші рецептури будуть детально вивчатися, швидше за все, нам необхідно буде оформляти додаткові документи для того, щоб така передача стала можлива.

Попутно розглядаємо варіант пошуку нужденних людей, для яких така допомога була б відчутною. Будемо влаштовувати у себе всім колективом «соціальні дні», надавати посильну допомогу тим, кому це дійсно потрібно: зібрати одяг і предмети побуту, ремонтувати щось, подарувати ту ж їжу з ресторану.

Бізнес з душею

Власник  «Ель Греко» – Шон Пері Джелсма. Шон любить грецьку кухню, тому, коли дізнався, що в Бересті вона поки не представлена, вирішив відкрити тут ресторан грецької та середземноморської кухні. У процесі «запуску» роботи «Ель Греко» Шон навчався на курсах менеджменту в ресторанній сфері.  

До Берестя Шон приїжджає досить часто і знаходиться тут довго. Часто сам виходить до гостей привітатися або винести страви, іноді дивиться, як хлопці готують, додає в їжу спеції, помішує.

Шон – абсолютно не жадібна людина, ніколи не відмовляє в допомозі, займається благодійністю. Все це він привніс і в наш колектив. Ми допомагаємо один одному, підтримуємо в скрутну хвилину. Він і задав нам направлення на благодійність.

До веганам і вегетаріанцям – індивідуальний підхід

– Останнім часом веганство і вегетаріанство – дуже поширений мейнстрім. Люди все частіше відмовляються від м’ясного з кращих спонукань, з екологічних міркувань.

У нашому меню досить багато вегетаріанських і веганських страв, а за запитом клієнта ми завжди можемо прибрати один-два інгредієнта, щоб «перетворити» замовлену їжу в веганські.

Середземноморська кухня багата овочами – свіжими, в салатах, і приготованими, наприклад, тушкованими. Булгур, кускус, сочевиця, хумус, фалафель, тхина, суп лентіл – все це подається у нас в ресторані в різних варіаціях.

Спеціально для того, щоб люди могли спробувати незнайомі раніше продукти, ми зробили маленькі, «ознайомчі», порції у вигляді тапас (маленьких закусок).

Відвідувачі, які вже знають про особливості нашої кухні, відразу повідомляють нам про свої побажання: хтось поки відмовився тільки від м’ясних продуктів, але їсть рибу, а хтось зовсім не сприймає ніякої їжі тваринного походження.До будь-кого у нас індивідуальний підхід, а варіанти страв постійно поповнюються. 

Курс – на екологічність

В інтер’єрі ресторану багато дерева: з нього зроблені столи, підвіконня, коробочки для спецій, рамки для фотографій і картинок з видами Греції. Щоб ще більше пожвавити простір, встановили великі горщики з рослинами. Хотілося побільше натуральності.

– Щодня у нас витрачається велика кількість паперових плейсмент. Вони виготовлені з крафтового паперу, так само, як і пакети для упаковки їжі. Звичайно, ми не викидаємо використані плейсменти, а знайшли їм своє застосування: використовуємо для розпалювання гриля на вугіллі.

Але в майбутньому хочемо уникнути такого надмірного споживання, в ідеалі хотілося б знайти варіант багаторазових плейсменти з матеріалів, які розкладаються.

Від пластикових контейнерів і вилок для їжі на винос теж збираємося відмовитися, зараз моніторимо ринок, щоб знайти гідну екологічну заміну.

Я працюю в ресторанній сфері ще зі студентських часів, хоча закінчила факультет іноземних мов. Після великих ресторанів спочатку було незвично в «Ель Греко» – приміщення маленьке, посадочних місць небагато.

Але зараз дуже рада, що потрапила сюди. Світ не стоїть на місці, щодня потрібні нові, екологічні рішення – в роботі, в бізнесі, в житті. Я вчуся у свого шефа допомагати іншим – не для того, щоб показати кому-то, яка я гарна, а просто тому, що я можу це зробити.

За матеріалом Зелений портал

Залишити відповідь