Експонат під номером один

ПроСВІТ, Новини, Оголошення
04/02/2021, Leave a comment

До свого 75-річчя Кобринський військово-історичний музей імені А.В. Суворова підготував цикл виставок одного предмета “Експонат для цікавих, або З схованок музею”.

Ідею ми запозичили у обласного краєзнавчого музею і теж вирішили показати трохи свої фонди, які налічують 25 тис. предметів. З них в постійних експозиціях виставлено близько 3 тис. При цьому є такі предмети, які не вписуються в тематику експозиції, але є досить цікаві історичні рідкості і цінності. якраз їх ми і хочемо використовувати під час цих незвичайних презентацій“, – пояснила директор установи культури Олена Бабенко.

Протягом року пройдуть 12 виставок. Раз на місяць крім постійної експозиції відвідувачі зможуть побачити предмет з музейного фонду, який раніше ніколи не експонувався. Це може бути зброя, якась нагорода, книжкова продукція, обмундирування, предмет з архіву або особистої колекції відомого людини. Артефакт буде виставлятися в останньому залі експозиції.

Для першої виставки циклу відібраний предмет, який числиться в фондах №1. З нього, власне, і почався збір колекції Кобринського музею. Це виписка з послужного списку Артилерійського історичного музею Червоної Армії “Біографічні дані про службу великого російського полководця А.В. Суворова”, видана в Ленінграді в 1940 році. Книга передана в дар упорядником – військовим істориком Тихоном Воробйовим, про що свідчить дарчий напис на обкладинці.

З першим з 12-и експонатів можна буде ознайомитися до 15 лютого, а потім його місце займе черговий артефакт.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь