Енергетики позбавляються від гнізд лелек

Процес руйнування триватиме до 15 лютого. Закон дозволяє!

Сьогодні роботи по зняттю гнізд білого лелеки з опор ліній електропередач проводяться в населених пунктах Бересчани, Юнища і Рухча.

Міра ця вимушена. Гнізда, вага яких часом сягає понад 350 кілограм, створюють проблеми для енергосистеми району. Алюмінієві дроти під впливом продуктів життєдіяльності птахів перегнивають, виникають короткі замикання, в результаті чого страждають споживачі електроенергії.

До недавнього часу енергетики лояльно ставилися до крилатого символу Полісся. У Пинських електромережах була розроблена спеціальна конструкція, яка встановлювалася поверх опори і споруджене на ній гніздо не перешкоджало доступу електромонтерів до проводів. Однак, в минулому році використання таких конструкцій було заборонено.

Сьогодні на опору, де знаходилося гніздо, встановлюють конструкції у вигляді одного або декількох спрямованих вгору штирів, щоб лелека на зміг влаштувати там собі нове житло. На сьогоднішній день таких металевих перешкод встановлено вже близько сотні. І робота ця буде продовжуватися до 15 лютого.

Де поселяться лелеки, які незабаром вернуться з теплих країв і гнізда яких зруйновані, – питання відкрите.

Криниця: Медиа-Полесье

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *