Жива спадщина

ПроСВІТ, Новини
22/02/2021, Leave a comment

У виставковому залі Берестейського обласного суспільно-культурного центру відкрилася виставка «Жива спадщина Берестської області», приурочена до Міжнародного дня рідної мови. Тут представлені двадцять елементів нематеріальної історико-культурної цінності Берестейщини.

Для всіх, хто прийшов на урочисте відкриття, була можливість детально познайомитися з кожним елементом під час презентації, яку провели безпосередньо жителі тих місць, звідки веде свою історію представлений експонат або традиція. 

На виставці можна побачити роботи народних майстрів Республіки Білорусь – різьбярів Миколи Тарасюка з села Стойли Пружанського району та Івана Супрунчика з села Тереблічі Столінського району. Познайомитися з незвичайними обрядами «Водження Куста» з села Лобча Лунинецького району, традицією весняних хороводів на дротову тиждень, Великдень і «Проводи зими» в селі Пинковичі Пинського району, а також з традицією потрійного поминання предків в агромістечок Раздяловичі Ганцевицького району. 

Не менш цікавим буде дізнатися про традиції гончарного справи з села Городна Столинського району і технології ткацтва подвійних килимів з Каменецького району. Дізнатися про стародавню технологію виробництва бондарного посуду селища Рилович Янівського району та про традиції виготовлення і носіння одягу свахи Лелікова Кобринського району. А також розібратися в технологіях приготування пташок з Березовського району, рецептах випічки гречаного хліба Маларіта і багато іншого.

За матеріалом СБ

Залишити відповідь