Жінок, які виходили на прогулянку, викликали до суду (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, Новини
10/11/2020, Leave a comment

11 листопада в Янові відбудуться відкриті судові слухання у справі Олени Пуциковіч і Марини Києвець. Початок процесів відповідно о 10.30 і 11.30.

25 жовтня в її місті небайдужі мешканки Янова вирішили прогулятися. Взяли два біло-червоних парасольки, одну червоний. У деяких на одязі були присутні білий і червоний колір. В такому форматі вийшли подихати повітрям вздовж вулиці Радянської.

«Нас супроводжували в цілому шість екіпажів: дві ДАІ, дві джилі, мікроавтобус і легковик. Під час нашої прогулянки велася зйомка співробітниками правоохоронних органів. До нас підійшли двоє: майор і лейтенант, який особисто на мене вже склав чотири протоколи. Майор звернувся вельми культурно: «Добридень, товариші жінки. Оголошую, що ваше захід не санкціоновано і прошу розійтися ».

Ми посміхнулися і проігнорували, тому що заходу ніякого не було. Люди, просто гуляють по місту, що не є чимось кримінальним, не порушують права та спокій інших громадян. Всі учасники були тверезі, до цих подій у деяких були тільки порушення правил дорожнього руху. Ні за якими статтям не засудужвались, сумлінно сплачували податки», – описує події того дня Олена Пуцикович.

Жінки гуляли близько півтора години. З приблизно 20 осіб в результаті залишилося п’ятеро. Вирішили випити кави на вулиці Леніна. Проходячи повз райвідділ внутрішніх справ, жінки побачили як до них стрімголов бігли міліціонери.

«Порушуючи правила дорожнього руху, кинулися нам навперейми і вимагали піти в відділення. Їх було приблизно 16 осіб. Чи не представилися, звинувачення не пред’явили. Але, коли міліціонери помітили, що проїжджають повз автомобілі активно знімають все, що відбувається, два співробітника вважали за краще дистанціюватися і не переходити дорогу. Одні представники МВС почали розпускати руки, інші – кричали, залякуючи наручниками, а треті просто стояли осторонь, посміхаючись. Ми відмовилися пройти за співробітниками, бо дана вимога абсолютна не була законною» – продовжує пані Олена. Більше того 2020 році напередодні Дня матері жителька Янова, бухгалтер, вдова, мати п’ятьох дітей Олена Пуцикович була нагороджена орденом матері.

На прохання жінок пояснити, що вони порушили прозвучало: стаття знайдеться. При цього майор запитав, навіщо інформацію про нього помістили в якийсь телеграм-канал. Жінка вважає, що дії міліціонеров виглядають як зведення особистих рахунків. У відділення мешканки Янова не пройшли, попрямували в кафе. З закладу їх супроводжувала службова машину ДАІ при тому ніяких спроб перешкодити пересуванню більше не було.

На наступний день Олена Пуцикович поїхала на роботу. У районі школи №4 м Іваново вона помітила екіпаж автоінспекції, який, побачив її автомобіля включив проблискові маячки і сирену. Почалося затримання.

«Запитала, на якій підставі і з яких причин мій транспортний засіб привернув їхню увагу адже я нічого не порушила. Вони попросили піти з ними для оформлення адміністративного протоколу. Один із співробітників поводився агресивно, погрожував на підвищених тонах. На всі його дії отримав цілком адекватну відповідь, щоб заспокоївся і сів в машину». – згадує Олена Пуцикович.

Після відмови проїхати зі інспекторами, на місце були викликані міліціонери з райвідділу. Приїхало три людини. Жінці довелося сісти в «уазик» і відвідати місцеве відділення. На Олену Пуциковіч склали два протоколи і повідомили про евакуацію її машини на штраф-стоянку.

«Уточнила, на якій підставі діють співробітники. Пояснили: що не оплачую штрафи. При цьому термін погашення штрафів у мене ще не підійшов. По першій адміністративній справі він був до 5 листопада, а друга знаходиться в берестейському суді. Вирішила оскаржити, оскільки сума штрафу склала 40 базових. Виходить, мене не мають права звинувачувати за несплату, поки справа перебуває в суді», – прокоментувала мешканка Іваново.

Після чотиригодинного перебування в райвідділі Олена Миколаївна звернулася до юриста для роз’яснень своїх прав. Далі жінка попрямувала на бесіду з начальником райвідділу Сергієм Котиком. За її словами, діалог пройшов досить мило і культурно.

«Начальник РОВД пояснив, що підлеглий неправильно щось зрозумів і переміщення мого авто на штраф-стоянку не буде. Машину описали і віддали. Оцінила я її в 3500 $. Нічого не додала. Хіба співмірна вартість авто штрафів? » – підсумовує пані Олена. Начальнику Олени Пуциковіч прислали папір з вимогою провести з нею роботу. Жінка запевняє, що ніякого тиску від керівництва на неї не чинили.

Переслідували й інших чотирьох учасниць прогулянки. Когосьочікували біля будинку, а комусь телефонували на роботу.  Затримання Діни Міхович пройшло досить кумедно: в райвідділ доставили без вияснення особистості її рідну сестру. 25 жовтня Діну Міхович затримав саме той співробітник, який помилився в тому, кого потрібно було затримати. Дівчина каже, що їй надали протокол, який вона відмовилася підписувати за що була поміщена на півгодини до ізолятору. На роботу до Діни приходив з перевіркою міліціонер.

Найбільше в цій ситуації дісталося родині Фельдман. Багатодітна мама не працює, оскільки матеріальний стан чоловіка дозволяє йому утримувати сім’ю. Молодшому дитині п’ять років, а двоє навчаються в ліцеї. Про сім’ю відгукуються тільки добре, але прокуратура вирішила ініціювати соціальне розслідування. Сім’ю відвідували співробітники райвідділу з надзвичайних ситуацій, соціального притулку, школи, поліклініки.

Мешканки Янова написали скаргу прокурору на незаконні дії співробітників, які стало причиною обмеження їх прав і свобод.

За матеріалом Перший регіон

Залишити відповідь