Заготовлено 80 тон полуниць, ціна впала до 20 копійок за кг

На Лунинеччині ціна за кілограм полуниці впала до 20 копійок, але навіть за стільки здати її складно. Люди на базарі в Дворці обурені: “Легше під паркан викинути. Або нехай на кущах пропадає”. І такі скандальні приклади тут вже є.Фото зроблено біля полуничного ринку в Палаці 11 червня“У цьому році початок заготівельного сезону трохи припізнилися. А суха, спекотна погода, яка встановилася останнім часом, може зробити його ще коротше: з такими температурами ягода довго не протримається, вона сохне і в’яне. На сьогодні заготовлено близько 80 т полуниці. В торік ми її заготовили 411 т “, – каже заступник голови Берестейського облспоживспілки по заготівлях, промисловості та зовнішньоекономічної діяльності Олексій Макаревич.

Основними місцями вирощування ягод є Лунинецький і Дорогичинський райони. Закупівельні ціни змінюються щодня. За першу полуницю заготівельники давали від 5 рублів за кг. Сьогодні товарну ягоду кооператори закуповують за ціною 0,8-1,2 рубля. Ціна на полуницю для переробки варіюється на рівні 30-50 копійок.

“Закупити ягоду – не проблема, проблема її збути. Ми активно працюємо з переробними підприємствами, в тому числі за межами області. Але упор все ж робимо на товарну ягоду – реалізуємо її як в роздрібну торгівельну мережу, так і на ринках, в тому числі в столиці “, – зазначив заступник Олексій Макаревич.

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *