Задіяні в білорусько-російських “армійських іграх”

ПроСВІТ, Новини
18/02/2021, Leave a comment

У Бересті продовжують розглядати справу по обвинуваченню Олександра Кордюкова в нападі на спецназ. Свідками у цій справі стали військові начальники і командири берестейського ОМОНу. До суду з’явилися тільки омонівці, але попросили провести їх допит поза візуальною видимісю: вони говорили по гучному зв’язку з кімнати захисту свідків.

Командир ОМОН Брестського Управління внутрішніх справ Максим Михович розповів, що він 11 серпня доводив завдання до своїх підлеглих і ввірених йому військовослужбовців – «забезпечити правопорядок в місті Бересті». Співробітники в той день були і у форменому спеціальному одязі, і в цивільному, забезпечені штатною зброєю.

В суді зачитали свідчення Лабковича – заступника командира загону військової частини 89417 в Мар’їній Гірці. З них випливає, що він 11 серпня «особисто від Денисенко» отримав завдання відправити 15 військовослужбовців для надання сприяння берестейському ОМОНу. Вони як раз перебували в місті, тому що ще в липні приїхали на Армійські міжнародні ігри.

– Залучення до охорони громадського порядку здійснювалося на підставі розпорядження командувача силами спеціальних операцій Збройних сил Республіки Білорусь. 11 серпня мені особисто від командувача силами спеціальних операцій генерал-майора Денисенко надійшла наступна команда: я спільно з 15 військовослужбовцями повинен надійти в розпорядження командира ОМОН УВС Берестейського облвиконкому, – такі свідчення зачитала головуюча у справі суддя Світлана Кременівська.

Вадим Денисенко, командувач силами спеціальних операцій, також виступає в справі свідком. Він, як і Лабкович, до суду не з’явився через хворобу, але його свідчення зачитали. Він давав їх 19 серпня 2020.

Можу пояснити, що безпосередньо підкоряюся за родом служби міністру оборони Республіки Білорусь, накази якого для мене є обов’язковими для виконання. Дійсно підтверджую, що саме мною в той день була поставлена ​​задача заступнику командира загону Лабковичу, щоб він разом з іншими військовослужбовцями цієї частини надійшов в розпорядження командира ОМОН УВС Берестейського облвиконкому для несення служби по охороні громадського порядку, – йдеться в показаннях Денисенко.

Таке рішення було прийнято в зв’язку з «загостренням ситуації».

Рішення про озброєнні обумовлено тим, що неможливо було прорахувати варіанти розвитку подій на той момент часу, – пояснював під час слідства генерал-майор.

В матеріалах справи є секретний том, в якому містяться документи, що обгрунтовують залучення військових зі зброєю для охорони громадського порядку в місті. Однак вивчати ці документи суд буде за закритими дверима: держзвинувачення виступило з клопотанням закрити слухання в цій частині.

За матеріалом КП

 

Залишити відповідь