Заміна на світлодіоди дасть виразний екологічний ефект

Березівський район приєднався до добровільної європейської ініціативи по енергії і клімату “Угода мерів” в 2015 році, взявши на себе зобов’язання до 2020-го знизити викиди СО2 на 20%. В регіоні розроблений план дій зі сталого енергетичного розвитку. Він передбачає використання енергозберігаючих технологій в усіх галузях, альтернативних джерел енергії, будівництво енергоефективного житла, розвиток міської мобільності, поліпшення роботи громадського транспорту та інші меропріятія.

Нині в Березі розпочали реалізацію проекту “Впровадження світлодіодного вуличного освітлення в Березівському районі з використанням автоматизації та системи контролю”, що фінансується Європейським союзом. Він є частиною програми “Угода мерів – демонстраційні проекти” для міст-підписантів в країнах “Східного партнерства”. Завдяки реалізації проекту буде отримано економічний і екологічний ефект. Витрата електроенергії в місті зменшиться приблизно на 40%. Відповідно щорічно районний бюджет зможе заощадити Br235 тис. “Важливо врахувати і соціальну складову – поліпшення якості вуличного освітлення. У тому числі це вплине на зниження кількості дорожньо-транспортних пригод. Що стосується екології, то в результаті зменшиться кількість викидів в атмосферу СО2“, – зазначив начальник планово-економічного відділу гуппі “Березівське ЖКГ” Дмитро Слуцький.

В Березі Брестської області планують модернізувати систему вуличного освітлення. Загальна вартість проекту становить понад 775 тис. Євро, внесок ЄС – 620 тис. Євро, решту грошей вкладе місцеве ЖКГ. Протягом двох років передбачається заміна застарілих світильників на енергоефективні LED-лампи, а також впровадження системи автоматичного управління обладнанням. Зараз проводиться енергоаудит вуличного освітлення. На підставі висновку буде розроблена проектно-кошторисна документація. Потім фахівці приступлять до закупівлі і монтажу технологічного устаткування. Виконати всі заходи планується до жовтня 2020 року. 

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *