Затвердження рішення на охорону держкордону органами прикордонної служби в 2019 році

Прикордонна політика Білорусі спрямована не на конфронтацію з сусідніми державами, а на зміцнення пояса добросусідства. Про це заявив Президент Білорусі Олександр Лукашенко 4 лютого за затвердження рішення на охорону держкордону органами прикордонної служби в 2019 році.

“З цього ми перш за все повинні виходити. Не просто на замок наглухо закривати кордон і створювати проблеми для своїх громадян і тих, хто до нас приїжджає, а створити сприятливу зону і в той же час відсікати тих, хто до нас їде з небажаними намірами. особливо це важливо напередодні II Європейських ігор “, – сказав Глава держави.

Олександр Лукашенко доручив забезпечити законність і правопорядок, проявляючи максимум уваги до туристів і гостей Білорусі.

Президент нагадав, що рік тому були конкретизовані напрямки роботи Держприкордонкомітету з охорони кордонів і посилення правопорядку на прикордонній території. Ухвалені усі необхідні рішення. Проведена оптимізація контрольних процедур на кордоні дозволила підвищити ефективність білоруських пунктів пропуску. “Практика показала, що окремі функції прикордонників в ряді випадків можуть своїми силами виконувати співробітники митниць. Це раціональний підхід, і цю роботу потрібно продовжити”, – вважає Глава держави.

“З урахуванням зростання негативних факторів, пов’язаних з незаконною міграцією, наркотрафіком, контрабандою (особливо зброї), перед Держприкордонкомітетом поставлена ​​задача збільшити до необхідного штатну чисельність. Безпрецедентний крок, але національна безпека – найважливіший фактор”, – підкреслив Президент.

Олександр Лукашенко в зв’язку з цим зажадав вжити вичерпних заходів щодо збільшення та створення нових підрозділів кордону. “Особливо про що ми з вами домовлялися – відродження або посилення маневрених груп. Це ті групи, які знаходяться завжди в резерві керівників прикордонних загонів і в лічені хвилини висуваються на напрямки ймовірного руху противника, якщо там загострення ситуації”, – сказав він.

Перед керівництвом Держприкордонкомітету Президент поставив ряд актуальних питань, в тому числі наскільки здатні органи прикордонної служби протистояти наявним викликам. “Викликів стало більше, ніж це було навіть в минулому році”, – зауважив білоруський лідер.

Крім того, Олександр Лукашенко поцікавився, які заходи вже здійснюються і будуть робитися надалі для того, щоб забезпечити безпеку країни, а також що ще необхідно зробити для ефективної роботи прикордонників.

Криниця: прес-служба президента Білорусі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *