Затримали молодого вченого (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Новини
16/11/2020, 1 Comment

15 листопада в Бересті в зв’язку із демонстраціями проти гвалту з боку правоохоронців і пітримку прозорих виборів затримали не менше чотирнадцяті осіб. Колона в кілька сот осіб зібралась близько 14.00 поруч з кінотеатром “Білорусь”. Учасники маршу скандували: “Я виходжу”, “Вбивці!”, “Трибунал!”, “Живе Білорусь!”, “Бересть наше місто!”. На перехресті з вулиці Радянська і проспекту Машерова колоні перегородив дорогу ОМОН. Саме тут було арештували більшість затриманих.

Чотири особи, за даними правозахисника Романа Кисляка, затримали до початку маршу – дві в поблизу Центрального універмагу і дві неподалік кінотеатру “Білорусь”. Серед затриманих перед універмагом був аспірант Інституту історії Національної академії наук Білорусі Антось Дацкевич. Молодий вчений, як прийнято називати аспірантів, відомий дослідник ранньосередньовічних городищ, селищ і курганів Побужжя, учасник чисельних етнографічних експедицій Берестейського державного університету ім.О.Пушкіна. Він також вивчає топографію сучасного Берестя, водить екскурсії по селах, які увійшли у склад міста. Має низку наукових і науково-популярних публікацій. Сайт ПроСВІТ на підставі матеріалів Антося Дацкевича знайомив читачів з традиційний берестейським фольклором та історією: обрядом водіння кози, піснею-щедрівкою, традиційним фольклором берестейських римо-католиків, мікротопонімом Загір’є, дослідженням мікрорайонів Берестя, історією половців. Про те, що відомий археолог Петро Лисенко, завдяки якому відкрито будівлі давнього Берестя, публічно виступає за надання офційного статусу традиційній назві аудиторія також дізналась завдяки представнику молодої берестейської арехологічної школи.

Врятовані вченим предмети поповнили фонди музеїв Мінська і Берестя. В Берестейському краєзнавчому музеї нещодавно до 70-річчя установи було відкрито виставку етнографічної колекції музею “По слідах етнографічних експедицій”. Частина експонованих предметів передана Антосем Дацкевичем. На урочистому відкритті виставки молодий вчений зіграв у сценці збирача традиційного фольклору регіону середини ХХ століття.

Про своє затримання дослідник встиг повідомити знайомих. Новина з’явилася в телеграм-каналі берестейського сайту “Бінокль” о 12:55. В понеділок археолог планував їхати працювати з науковими матеріалами в Гродно.

1 thought on “Затримали молодого вченого (ВІДЕО)”

  1. Мед сказав:

    Молодець, що подолав страх вийти

Залишити відповідь