Захист од шкідників

Віктор Місіюк, На здоров'я
27/03/2020, Leave a comment

З настанням весни в Національному парку «Біловезька пуща» починаються роботи по профілактиці і захисту лісу від шкідників і хвороб.

Одним з перших етапів є викладка ловецьких дерев і розвішування штучних гніздівель. Викладення ловчих дерев спрямоване на частковий вилов і знищення частини популяцій стовбурових шкідників. Матеріалом для ловчих дерев є свіжі необкоровані і не заселені короедами дерева або сортименти, які викладають групами по 3-5 штук в освітлених місцях на підкладки або одним кінцем на пень.

2.jpg
Ловчі дерева повинні бути вчасно викладені, а після заселення їх стовбуровими шкідниками, окоровані або оброблені інсектицидами і вивезені з лісу. З огляду на особливий режим лісового господарства в Біловезький пущі не проводиться їх хімічна обробка, а оселилися на ловчих деревах жуків і в подальшому появу під корою його перших лялечок, знищують окорке і вивозять з лісу для негайної переробки.

Щорічно в національному парку розвішують близько 450 штучих гнізд. Даний захід, додаткове залучення птахів для знищення шкідників лісу є одним із заходів біологічної боротьби.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *