За ніч пересадили серце і дві нирки

ПроСВІТ, На здоров'я
27/02/2021, Leave a comment

Одночасно у трьох операційних ковельської лікарні у ніч на 26 лютого працювало кілька десятків різнофахових спеціалістів. Донором стала 44-річна жінка, життя якої обірвав повторний інсульт, кажуть медики. Консиліум лікарів констатував смерть мозку.

Родичі померлої дали згоду на трансплантацію органів для порятунку чотирьох людських життів. Донора лікарі проводжали “Коридором пошани”.

Пересадку донорського серця виконали спільно кардіохірург  Ковельського міжрайонного територіального медичного об’єднання та лікарі з Національного Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова.

Водночас в сусідній операційній хірурги трансплантували нирки. Одночасно оперували двох пацієнтів.

В результаті донорське серце отримав 68-річний житель Волинської області. Чоловік мав діагноз дилатаційна кардіоміопатія, перебував у листі очікування на трансплантацію серця.

Донорські нирки пересадили 24-річній молодій мамі з Волинської області та 52-річному чоловіку з Житомирської області. Нині хворі перебувають у задовільному стані.

Донорську печінку передали пацієнту в Києві.

Нагадаємо, ковельські хірурги стали першими в Україні, хто в умовах районної лікарні пересадив донорську нирку, а згодом і серце.

За матеріалом Суспільне

Залишити відповідь