За повернення історичного ім’я (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Культура
06/10/2019, 1 Comment

Неприпустимо посилання Берестейського облвиконкому без вказання хоч якої постанови про відмову про поверненню місту Брєсту його історичного літописного ім’я Берестье, яке зафіксоване в письмових документах закічнуючи ХVI – началом XVII століття. Бо ж тільки після Люблинської унії 1569 року і створення Річі Посполитої в якому головну роль зіграла Польща змінилась офіційна назва міста,” – завявив професор Петро Лисенко на недавній міжнародній науково-практичній конференції “Бересть: історія і сучасність (до 1000-ліття міста)”, яка проходила в стінах Берестейського державного університета ім.О.Пушкіна. Хоча деталі звернення до адміністрації відомий археолог не повідомив, його голос в справі вшанування мовної спадщини регіону є дуже важливим. Понад сотню років інтелігенція міста бореться за надання традиційній назві міста офіційного статусу. На жаль, колоніальна культурна політика, започаткована в роки Російської імперії, в цьому питанні досі лишається незмінною. 

Петро Лисенко, якому належить честь відкриття кварталів середньовічного Берестя, рішуче захищає істторико-культурну спадщину. Вчений критикує бездіяльність обласної виконавчої влади, міністерства культури. Збереження історичної спадщини кропітка, ресурсовитратна, часомістка праця до якої готове не кожне суспільство. “Міжнародне законодавство в сфері культури вимагає уважного відношення і ефективної праці щодо збереження історико-культурної спадщини. Передові країни слідують цьому принципу,” – підкреслює відкривач “Берестя”. 

В справі збереження середньовічної спадщини Петро Лисенко закликає слідувати наступної програмі. По-перше, перетворити філіал Берестейського обласного краєзнавчого музею “Берестье” в самостійний археологічний музей. По-друге, зобов’язати археологічний музей розвернути роботу щодо розвитку об’єктів, тематики, сюжету на підставі розпрацьованої і затвердженої Інститутом історії НАН Білорусі концепції розвитку музею. По-третє, враховуючи унікальний характер археологічного музею, готувати його до представлення  до включення в список світової спадщини ЮНЕСКО, як єдине середьовічне дерев’яне місто ХІІІ століття в сучасній Європі.

 

 

 

1 thought on “За повернення історичного ім’я (ВІДЕО)”

Залишити відповідь