Збори лісового майдану

У Черченському будинку культури 18 лютого відбулися збори селян, на яких вирішувалось питання масового вирізання і вивезення лісу.

ОБУРЕННЯ ЛЮДЕЙ

Через масову вирубку лісу працівниками ДП „СЛАП Камінь-Каширськагроліс” селяни запанікували та організували мирний протест. Почали зупиняти автомобілі з деревиною. А уночі, 16 лютого, автомобіль з лісопродукцію вивантажити біля сільської ради.

Працівникам лісового господарства селяни висловлюють недовіру. Саме й тому 18 лютого організували збори.

ПОЧАТОК ІСТОРІЇ

Працівники державного підприємства „СЛАП Камінь-Каширськагроліс” на території Бузаківського лісництва поблизу села Черче проводять суцільну санітарну рубку лісу.

Участь в зборах приймли представники поліції, а також лісового господарства – інженер з охорони та захисту лісу ДП „СЛАП Камінь-Каширськагроліс” Сергій Віруцький та старший майстер лісу Василь Бігун.

 «В рубку відводяться дерева 4, 5 і 6 категорії ураження. Перша категорія – це абсолютно здорове дерево. Друга категорія – це практично здорове дерево. Третя категорія – це дерево, яке вже уражене і на ньому вже блідіша крона. Четверна категорія – це явна ознака: жовта крона, суховершинність, починають відпадати гілки. А 5 та 6 – це вже сухостій.

Якщо таких дерев на ділянці більше 90 відсотків – ми їх забираємо в суцільну рубку. У вашому регіоні виділили уражених 7 ділянок загальною площею 4 гектари. Це те що плануємо вирізати», – розповідає інженер з охорони та захисту лісу ДП „СЛАП Камінь-Каширськагроліс” Сергій Віруцький.

Він додає, що ліс масово нищить верхівковий короїд:

«Потрібно терміново проводити рубку лісу, адже соснових лісів в Україні може не залишитись через 100 років. Поблизу села Воєгоща вирізали значно більше лісодеревини і завдяки цьому ситуація з санітарним станом краща».

Рубки проводиться на підставі відповідного дозволу – лісорубного квитка. Дозвіл на санітарну рубку лісу надає обласне управління лісового та мисливського господарства за погодження з Департаментом місцевого самоврядування Волинської адміністрації.

 

​​

 
 ОБРОБКА ЛІСУ ХІМІКАТАМИ

На зборах селяни запитали в інженера, чи можливо уражені дерева обробити хімікатами, замість масової вирубки.

Сергій Віруцький відповів, що на території Камінь-Каширського району обробку жодного разу не проводили, тому що можуть бути масові отруєння людей. А ще додав, що внаслідок цього необхідно буде як мінімум на тиждень заборонити вхід до лісу.

Селяни висловили готовність до обробки лісу хімікатами та почали звинувачувати працівників лісгоспу, що їм простіше провести вирубку лісу, щоб його потім продати і мати дохід.

«А хто проводитиме лісонасадження вас не цікавить, адже його висаджували наші діди-прадіди, а зараз саджають наші діти», – говорить місцева жителька.

 ЗНИЩЕНІ ДОРОГИ

Наступною причиною дискусії стали знищені ґрунтові шляхи, внаслідок перевезення деревини працівниками лісового господарства. Обурення громади викликала заява Сергія Віруцького про те, що «під час морозів шляхи не розбиваються».

А ще інженер наголосив, що за користування природними ресурсами минулого року лісгосп виділяв певні кошти. Сільський голова Юрій Соколов цю інформацію підтвердив та уточнив про надходження в бюджет суми в розмірі близько 30 тисяч гривень. 

СМІТТЄЗВАЛИЩА В ЛІСАХ

«Ви свій ліс перетворили на смітник», – неодноразово лунали звинувачення в адресу громади.

Учасники заходу засмутилися, але не заперечували та висловили сільському голові пропозицію організувати на території ради так звані «суботники» і нарешті навести порядок в лісах та урочищах.

ПІДСУМКИ

Настав час підводити підсумки зборів.

Громада прийняла рішення не віддавати лісгоспу вивантажену біля сільради деревину. Висловили пропозицію роздати її вдовам чи самотнім пенсіонерам безкоштовно, або ж продати та закупити щебеню, щоб засипати ями в певних ділянках дороги.

Зрештою створили ініціативну групу, що проведе перевірку документів у лісгоспі з метою запобігання незаконним рубкам. Всі рубки лісу зобов’язали погоджувати з працівниками сільської ради, а ті в свою чергу – з громадою. 

Лісівники висловили незгоду та запевняють, що такої процедури погодження законодавство не передбачає.

Що б не сталося – рішення черченців було остаточним: свій ліс на масову вирубку нізащо не віддадуть!

Завтра, 21 лютого у селі Черче особистий прийом громадян планує провести Голова Волинської ОДА Володимир Гунчик.

Які сюрпризи чекають на селян – час покаже.

 

 


За матеріалом Камінь.Район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *