Звернення громадян Берестя (ВІДЕО)

Віктор Місіюк, Новини
20/11/2020, Leave a comment

В мережі на каналі “Берестейської газети” було опубліковане відеозвернення жителів Бересті серед яких відомі журналісти, музиканти, митці, вчителі, творча інтелігенція, популяризатори здорового ладу життя, громадські діячі і активісти. В кадрі, серед інших, людина яка чи не найбільше популяризувала на сторінках преси культурне життя міста, традиційну культуру регіону Людмила Павлова, а також голова одного з перших берестейських велоклубів Валентин Болденко, популяризаторка говіркової спадщини Берестейщини в ЗМІ Оксана Бровач. Внесок в культуру міста деяких з учасників звернення настільки вагомий, що для цього однієї статті було б замало:

Ми – громадяни Білорусі. Берестейці, берестяне, брещане, бріскери. Ми любимо наше місто і пишаємося його тисячолітньою історією. Ми не забуваємо і трагічні сторінки нашого минулого: пожежі, війни, холокост, гулагівських репресії, депортації. Ми засвоїли уроки минулого і ми усвідомлюємо всю відповідальність за наше майбутнє, за майбутнє нашого міста, нашої країни.

Ми – грамадзяне Беларусі, якія жадаюць ей дабрабыту і росквіту.

Люди різних професій, статусів і віків. Ми рішуче не приймаємо брехню, фальсифікації, обман і насильство.

Четвертий місяць громадяни Білорусі виходять на акції протесту по всій країні: на площах, в цехах заводів, університетах. Це не бидло, не наркомани, не відморозки, як їх намагаються уяви можновладці. І не під впливом ляльководів, а по своїй волі і переконанням. Не за гроші і печеньки, а один за одного, солідарно.

Їх намагаються вигнати з вузів, з театрів, з медичних установ, направляють спецтехніку, а вони йдуть. Йдуть так, що весь світ дивується тривалості протестів, їх характеру і стилістиці.

Це не опозиція, це народ, і ми частина цього народу. Кожен з нас може сказати словами одного з героїв Андрія Платонова: «Без мене народ не повний».

Ми хочемо, щоб наші голоси були почуті і нашими прихильниками, і владою. Щоб слова втілювалися в дію.

Наші вимоги прості і зрозумілі. Ми проти грубого хамства по відношенню до політичних опонентів, витіснення їх з країни. Ми проти неправомірних арештів і утримання під вартою. Ми – за нові президентські вибори найближчим часом. Ми за відкрите громадське обговорення виходу з кризи. Ми проти накачування громадян неправдивою інформацією зі сторінок і каналів державних ЗМІ.

Соромно і ганебно бачити, як наші посадові особи, генерали, ті, яким ми пошили мундир, ті, яким наложили на голову кашкета сьогодні звертаються до нас як до негідників. Ми за невідкладне правове розслідування злочинних дій силовиків, які відбувалися як на вулиці, так і в місцях позбавлення волі протестуючих.

Ми – за можливість трудящих об’єднуватися в незалежних профспілках і бути як в цивілізованих країнах основою громадянського суспільства і демократичної держави. Ми проти переслідування трудівників, які виходять на страйки. Ми проти репресій, проти відрахувань і звільнень з роботи за те, щоб людина могла висловлювати свою позицію.

Я абсолютно чесна людина і тому маю право говорити в обличчя влади все, що вважаю за потрібне.

Відомо, що в Слідчий комітет подано більше 1 800 заяв про перевищення повноважень силовиків, про побиття протестуючих, але ні по одному з них не заведено жодної кримінальної справи.

Особливу увагу потрібно приділити вбивства Геннадія Шутова 10 серпня в місті Бересті. Винні у вбивстві Геннадія Шутова повинні понести покарання відповідно до закону Республіки Білорусь.

Ми – за негайне звільнення всіх політичних в’язнів, берестейських блогерів Сергія Петрухіна і Олександра Кабанова, вчительки Марини ГлазовоїМи за свободу зібрань, думок і висловлювань. Якщо не будуть почуті наші голоси, а ще багатьох і багатьох, які могли зараз бути тут, держава Білорусь ризикує скотитися в військово-поліцейський режим, державу Оруела, до чого зараз це все і йде.

Мы – разам, мы – салідарныя.

Досить, набридло, баста. Пора братися за розум, а не за поліцейські кийки.”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *