Зимові ягоди і гриби

Віктор Місіюк, На здоров'я
20/12/2020, Leave a comment

Ліс по праву вважають головною природною коморою, яка не залежить від пори року і не дасть померти з голоду навіть взимку.

1_frg.jpg

На перше місце по «смакоту» і «корисності» ставимо, звичайно ж, ягоди, які неодмінно можна знайти в цю пору року: шипшина, глід, горобина. Такі ягоди висять до самих морозів, а іноді і ще довше. Під снігом на болотах можна пошукати журавлину. 

2_frg.jpg

Взимку в лісі ростуть гриби. Їх не так багато, але всі вони смачні, широко поширені і збирати їх зовсім неважко. Зимові гриби ростуть переважно на стовбурах дерев, а також на повалених деревах і пеньках. Збирати їх легко, бо відсутність листя на деревах дозволяє бачити гриби здалеку. Такі види грибів, як глива і зимовий опеньок.

3_frg.jpgОпеньок

У зимовому лісі ростуть не тільки їстівні гриби, а й лікувальні, наприклад, чага, час збору якої припадає саме на цю пору. Речовини, що містяться в чаге, володіють високою біологічною активністю і є найпотужнішим біогенним стимулятором. На початку зими в лісі можна знайти осінні гриби – рядівки, осінні опеньки.

4_frg.jpgЧага

Найпоширенішими в зимовому лісі є пізні гливи, зовні не відрізняються від тих, що вирощують в теплицях. За формою своєї гливи схожі на мушлі. Гливу іноді плутають з трутовиком, у якого на відміну від гливи відсутня ніжка, а м’якоть жорстка, непридатна до вживання в якості їжі. Зимовий опеньок яскравого жовто-оранжевого кольору, під капелюшком якого світлі рідкісні пластинки. Довга жорстка ніжка покрита легким пушком, донизу вона темніє. Зверху капелюшок грибів покрита захисним слизом. Яскраво-оранжевий зимовий опеньок на тлі снігу – це дуже красиво. Ростуть вони групами, найчастіше на осиці, в’язі, тополі, вербі, березі. Відомо, що зимовий опеньок має антивірусний ефект.

Глива

За матеріалом Національний парк “Біловезька пуща”

Залишити відповідь