Зимувати лишились навіть вальдшнепи, чайки і рибалочки

ПроСВІТ, На здоров'я
29/01/2020, Leave a comment

Відсутність сніжного покриву і переважаючі позитивні температури нинішньої зими дозволили «переглянути плани по відльоту в теплі краї» багатьом представникам пернатих. На незамерзлих водоймах Біловезької пущі реєструються лебеді-шипуни, лебеді-кликуни, представники качиних. Найбільше скупчення качок відзначено на річці Лісна в районі села Голий Борок – одноразово в різні дні там збирається до півтора тисяч крижнів. У цій зграї відзначені і найменші представники качиних Білорус – малої чирянки. В різних місцях відзначаються сірі чаплі, а 28 грудня в заплаві річки Лісна біля села Новицьковичі відзначені 2 особини великої білої чаплі.

1.jpg
Несподіваними стали численні повідомлення про спостереження гусей і сірих журавлів: в третій декаді грудня 2019 р регулярно спостерігалися в районі д. Голий Борок біля річки Лісна 10 гуменників. В районі злиття річок Права Лісна і Ліва Лісна постійно трималися розрізнені малі групи сірих гусей. А 23 січня була відзначена зграя з 16 особин у селі Угляни. 7 січня одиночна пара сірих журавлів була відзначена поблизу урочища Діброва на південній околиці Біловезькій пущі. 15 січня голос журавлів чітко доносився з боку урочища Докудово, а 16 січня в районі водосховища Ляцкого – в центральній частині національного парку. В останні роки, зростає чисельність зимуючих гусей і сірих журавлів на сході Польщі.


Реєстрації чайок і вальдшнепів відносяться до розряду «сюрпризів» нинішньої зими. Одиночна чайка була помічений 11 січня поблизу урочища Злятино. Численні грудневі реєстрації вальдшнепів в лісових масивах урочищ Гори, Багно, Скіндеріввка на південному сході від Біловезькій пущі підтвердилися і в січні – 7-го числа одиночна птаха спостерігалася в лісі Чемерівщіна. Все пущанські річки вільні від льоду. На багатьох з них залишилися яскраві птахи – рибалочки.

За матеріалом Біловезька пуща

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *