Змінити тональність в справі глобальних кліматичних змін

Віктор Місіюк, Новини
14/10/2019, Leave a comment

Відомий медійник пропонує кардинально змінити тональність інформаційної хвилі навколо теми обміління найглибшого озера України. «Насамперед зауважу, що поділяю стурбованість і тривогу щодо стану нашого волинського символу, улюбленої локації відпочинку сотень тисяч українців, унікальної пам’ятки природи. Проте прикро бачити, що 90% поширюваних постів та публікацій – про що завгодно, але не про долю Світязю», – написав у фейсбуці шеф-редактор «Сфера ТВ Луцьк» Олександр Мартинюк. 

«У словах людей є про сублімацію агресії, про пошук вдаваних “винуватців” і швидку розправу над ними, про призначення “ворогів” і зловмисників, про звичне невдоволення владою, про якісь химерні уявлення на тему функціонування природних процесів та інше», – додав Олександр Мартинюк коментуючи петицію до президента.Світлина від Vitaliy Kyrychuk.

Протягом кількох років журналіст бував в  Шацькому національному природному парку, спілкувався з людьми, котрі мають стосунок до функціонування природоохоронної території. На його думку, обміління – головним чином природній процес:

«1. Обміління Світязю насамперед – прикрий, проте невідворотній прояв глобальних кліматичних процесів;

2. Супутні (додаткові) причини теж мають місце, але частка їхнього впливу суттєво поступається чиннику глобальному;Світлина від Vitaliy Kyrychuk.

3. Аби волинська громада і суспільство загалом мали фахову інформацію щодо реальних причин та перебігу природних процесів, потрібен фаховий їх моніторинг і глибокі дослідження. Безперечно – це завдання влади всіх рівнів та відповідних галузевих структур. Якщо простіше – потрібно створити фахову групу, або забезпечити необхідними ресурсами – людськими, фінансовими, технічними тощо, діючі установи. Йдеться про підрозділи місцевих державних природоохоронних структур та ШНПП;

4. Після якомога швидшого отримання висновків фахівців – розробити та почати реалізацію плану тих рішень і заходів, що можуть мінімізувати дію доступних для впливу місцевих чинників. В тому числі, забезпечення повноцінної роботи регулюючих гідроспоруд, визначення та дотримання критичних обсягів водоспоживання на місцеві побутові, виробничі, агрогосподарські потреби, сприяння природним процесам та заходам живлення озера (очистка замулених джерел тощо);Світлина від Vitaliy Kyrychuk.

А популістські петиції зі сподіваннями на «доброго царя» Зеленського, котрий одним магічним указом підніме рівень води у Світязі, давайте залишимо для прихильників казочок та ненаукової фантастики.

  • 2
    Поширили:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *