Знайдено зуб мамонта

Віктор Місіюк, На здоров'я
21/11/2020, Leave a comment

Морочнянські болота, одні з найбільших в регіоні, ховають немало таємниць. Наприкінці вересня житель Морочне Володимир Малайчук, проїжджаючи повз меліоративний канал (система Комори), побачив цікаву річ. Вона була досить габаритною (довжиною майже 20 см), ні на що не схожою, однак видалась настільки цікавою чоловіку, що він вирішив показати її місцевому краєзнавцю Павлу Дубінцю. Останній звернувся за порадою до працівників Нобельського національного природного парку для ідентифікації знахідки.

При попередньому огляді, учасники імпровізованої колегії припустили, що це – зуб доісторичної тварини, можливо – мамонта. Для достовірної ідентифікації дирекція Національного природного парку звернулася до науковців з Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича. Експонат надіслали поштою на адресу університету і після його детального вивчення професор кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеграфії, доктор географічних наук Богдан Рідуш підтвердив припущення – зуб і справді належить одному з різновидів мамонта.

Офіційний висновок науковця звучить так: “Встановлено, що це – лівий верхній моляр другої дорослої зміни (М2), який належав молодій особині Mammuthus primigenius. Це проміжна (між ранньою та пізньою) товстоемалева форма мамонтів, яка існувала на території Східної Європи у другій половині пізнього плейстоцену, приблизно в інтервалі 55-27 тис. років тому”. Вага цього різновиду мамонту сягала вісьми тон.

Нагадаємо, в Камінь-Коширському краєзнавчому музеї кілька років тому реставрували зуби мамонта.

За матеріалом Полісся

 

Залишити відповідь