Золотистий шакал виявлений в Кобринському районі

ПроСВІТ, На здоров'я
12/01/2018, Leave a comment

Золотистий шакал поповнив офіційний список ссавців Білорусі, повідомив співробітник наукового відділу національного парку “Біловезька пуща” Вадим Прокопчук. Рідкісний для Білорусі вигляд був здобутий під час полювання 9 грудня 2017 року в околицях с. Хабович Кобриньського району. З метою ідентифікації невідомої тварини інформація і фотографії були розміщені на мисливському інтернет-форумі. Оперативний зв’язок дозволив не загубити цінний екземпляр – тушка і шкура тварини потрапили в руки вчених. Зразки тканин були заспиртовані і відправлені в Мінськ. Детальний аналіз ДНК, проведений фахівцями науково-практичного центру Державного комітету судових експертиз з використанням міжнародної бази даних, підтвердив, що зразки тканин належать дорослому самцю золотистого шакала.

“Таким чином, мова йде про новий, 82-ий за рахунком вид теріофауни Білорусі. Знаковим є саме те, що то перший примірник, для якого є повна наукова атрибутика: етикетка, череп, шкура, генетичні зразки”, – зазначив Вадим Прокопчук.

Золотистий шакал головним чином живе в південних районах Європи, Азії. В останні роки спостерігається розширення ареалу його проживання з істотним просуванням на північ. Так, звіра вже неодноразово відзначали у Польщі, Литві, Латвії. Він віддає перевагу відкритим простори – занедбані меліоративні системи з безліччю каналів, заростями чагарників, очерету.

Криниця: БЕЛТА

Залишити відповідь