Зубриний яр

ПроСВІТ, На здоров'я
02/10/2020, Leave a comment

Час парування у зубрів називається яр і припадаэ на серпень-жовтень. Статевозрілими королі пущі стають на четвертому році життя. Повноти фізичних сил досягають у віці 7-8 років. В процесі розмноження беруть участь переважно 7-12-річні бики. Молоді і старі самці не допускаються до самкам сильнішими самцями.

Статевозрілі бики поза періодом розмноження зазвичай тримаються окремо, групами в 3-5 (іноді до півтора десятка) особин. Їх нерідко можна зустріти на околицях Біловезької пущі або за її межами. На час яру більшість статевозрілих биків повертається в стадо самок. У пошуках самок самці кочують від стада до стада. В період яру дуже часто можна зустріти поодиноко блукаючих самців. Два дорослих самця при одній самці стають суперниками, і тут, найчастіше без бійок не обходиться.

Зубри ніколи не нападають на суперника зненацька. У пориві люті зубр починає трясти нахиленою до землі головою, потім риє передніми ногами землю, іноді стає при цьому на коліна, облизується своїм синьо-чорним язиком. Демонстрація сили і гніву може тривати до декількох годин. В решті решт очі наливаються кров’ю, бик б’є себе кілька разів хвостом і стрімко кидається на супротивника. Сутичка триває до тих пір, поки один з суперників не буде переможений. Деякі зубри від отриманих травм гинуть або їх добивають інші бики. Після спарювання зубри повертаються в свої колишні місця проживання.

За матеріалом Національний парк “Біловезька пуща”

Залишити відповідь