Католикам повернули каплицю в Дубої

Реставраційні роботи по відродженню культової будівлі в Пинському районі почнуться вже в березні.

Десятки років каплиця в Дубої стояла в запустінні. Грошей на її реставрацію не було, пам’ятник історії і архітектури повільно руйнувався.

Кілька років тому невеликі кошти з обласного бюджету на його збереження були виділені і освоєні, але зробити вдалося не багато. Пілігримів, які щорічно в травні здійснюють піший перехід з Пинська до Янова з відвідуванням каплиці Дубоє, вона зустрічала закритими дверима.

Нещодавно історична культова будівля, що служила віруючим до свого закриття костелом Святого Хреста, була передана Пинської єпархії Римо-Католицької церкви під зобов’язання здійснити в ньому реставраційні роботи.

У Дубойського парку, де стоїть каплиця, багатюща історія. Ці землі пов’язані з Огінськими, Радзивіллами. Тут розташовувалася літня резиденція пинських єзуїтів. Дубоє відвідували шведський король Карл XII і останній король Речі Посполитої Станіслав Август Понятовський.

Збереглася унікальна система каналів, які живляться від джерела, що знаходиться за межами парку.

Як розповіли в Дубойському сільвиконкомі, в каплицю вже завезені будівельні матеріали. До роботи фахівці приступлять в поточному місяці.

Криниця: Медиа-Полесье

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *