Квітка з медовим ароматом

ПроСВІТ, На здоров'я
13/06/2020, Leave a comment

З початку червня широколисті ліси Біловезькій пущі наповнилися солодким медовим ароматом. Його джерело – квітуче кадило рівнинне або сарматське. У народі рослину звуть дубравкоюдубрівникомдубровкою пахучоюкадельником, кадилом пахучим, пчільником, бальсаном.

І Бальсан, і дубровка, і пасіка. У лісі зацвів лісової бальзам

Красиве і рідкісне рослина повністю виправдовує свою наукову назву Melittis sarmatica або M. melissophyllum. Кадило чудовий медонос, в перекладі з грецького melissа означає бджола, а meli – мед. Розташовані в пазухах листків біло-рожеві, іноді ніжно бузкові квітки нагадують міні орхідеї. У неквітучому вигляді кадило можна сплутатиз глухою кропивою.

І Бальсан, і дубровка, і пасіка. У лісі зацвів лісової бальзам

Рослина користується неймовірним попитом у населення за свої лікувальні властивості. Відвари і настої з кадила використовують як ранозагоювальний засіб, проте з таким же успіхом можна використовувати інші, часто зустрічаються рослини – деревій, звіробій, буркун, подорожник. Для цього немає необхідності бігти в ліс і збирати рідкісне кадило оскільки рослина занесена до Червоної книги Білорусі і має III категорію охорони. Лісовий бальзам схильний до ризику вимирання в майбутньому в силу своїх морфо-фізіологічних особливостей, які роблять цей вид вразливим при будь-яких, навіть незначних змін навколишнього середовища.

Милуватися цією рослиною і насолоджуватися його незрівнянним ароматом можна вже зараз, відвідавши Біловезьку пущу. Поруч з кадилом можна побачити і інші рідкісні рослини.

За матеріалом НП “Біловезька пуща”

Залишити відповідь