Керівник благодійної організації емігрувала

ПроСВІТ, Новини
04/01/2021, Leave a comment

Юрист Олена Шимоліна кілька років керувала в Пинську благодійною організацією “Поліська доброта”, яка займалася допомогою людям, що потрапили у важку життєву ситуацію. Разом з волонтерами вона готувала і роздавала їжу бездомним, доглядала під час пандемії за самотніми людьми похилого віку, розносила їм продукти з магазину.

Влітку цього року Олена стала спостерігачем на виборах. Під час дострокового голосування і в основний день виборів вона перебувала на ділянці. Однак перед підрахунком голосів її попросили покинути приміщення. Що відбувалося на ділянці, коли двері перед її носом закрилися, вона не знає.

Після виборів в Пинську пройшли масові демонстрації і сутички з ОМОНом.

Там була просто жесть! Коли почалася жорстка чистка, ми з ще однією жінкою забігли у двір будинку, нам відкрили двері і пустили всередину. Ми просиділи там до 4.00, і тільки потім я пішла додому.

Олена з однодумцями на волонтерських засадах стала допомагати постраждалим від насильства при затриманнях. 16 серпня на головній площі міста зібрався стихійний мітинг, учасники якого вимагали звільнити затриманих. Одним із спікерів була Олена.

Потім вночі мені зателефонували з Івацевичів та сказали, що випустили першу партію – 8 осіб. Залишалися ще 20. Нам запропонували приїхати і забрати їх, бо ні автобусів, ні поїздів не було в такий час. Ми заправили шість машин, взяли чай, каву і поїхали з волонтерами за людьми, – згадує жінка.

Незабаром почали «закручувати гайки». 15 жовтня, за день до того, як спливали два місяці після масштабного серпневого мітингу, міліція прийшла і за Оленою:

Мене завели в наручниках в машину, відвезли до відділку, а на наступний день був суд. Дали штраф у 810 рублів за 23.34 КоАП – на добу відправити не могли: у мене неповнолітня дитина.

Через два дні після суду до Олени знову прийшли – на цей раз з департаменту фінансових розслідувань. Жінці показали папір про те, що стосовно її благодійної організації проводиться перевірка за ухилення від сплати податків.

Вони прийшли і перевернули все догори дном. Забрали телефони, ноутбук, жорсткі диски. В будинку провели обшук. На наступний день мене викликали на допит. Там чотири години тримали. Потім відпустили додому.

smart

На наступний день Олена поїхала з 13-річною донькою в Україні, звідти – до Польщі:

Я пішла з дому в одному комплекті білизни, з дитиною і 200 доларами в кишені.

Зараз Олена допомагає правозахисної організації, яка займається такими ж політичними емігрантами, як і вона. Дочка вчиться в польській школі.

Для себе я вирішила, що при нинішній владі не повернуся. Ця влада вкрала у мене можливість жити, мислити, щось робити позитивне для суспільства. Я зрозуміла, що якщо залишуся, то мене угроблять – у мене серце хворе. Я не могла більше в цьому перебувати: всі ці перевірки, два місяці якісь люди мені вночі дзвонили, гриміли в двері, ходили в школу до моєї дитини. Я дуже хочу додому, але так я не можу жити.

За матеріалом tut.by

 

Залишити відповідь