«Кладовище» німецьких дотів на Пинщині

У Першу світову війну по Огінського каналу, що з’єднує річки Ясельда і Щара, проходила лінія фронту. Про той час сьогодні нагадують побудовані німцями потужні оборонні споруди. Їх на лівому березі каналу багато десятків. Своїми грізними бійницями вони дивляться в бік водної артерії, за якою колись стояли частини російської імператорської армії.

Один з найбільших оборонних комплексів знаходився біля села Твердівка нинішнього Пинського района.

Ціла група група дотів тут вигідно розташовувалася на природній височині. У колишньому своєму вигляді вони не збереглися. Деякі були підірвані, інші – перевернуті в мирний час.

Після Другої світової війни стратегічну висоту нівелювали, вона стала джерелом видобутку будівельного піску. Там, де колись була гора, сьогодні – низина. Розкидані по ній залишки оборонних споруд місцеві краєзнавці називають кладовищем німецьких дотів.

У Всесвітній день туризму село Твердівка і розташоване за нею на березі Огінського каналу «кладовище» німецьких дотів стали одним з пунктів ознайомчої поїздки по району, організованої для групи Пинчуків екскурсоводом Тетяною Хвагіною.

«Кладовище німецьких дотів» має стати частиною туристичного маршруту як для жителів Білорусі, так і іноземців. До такого висновку прийшли учасники екскурсії.

Криниця: Медиа-Полесье

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *