Книга про дерев’яні берестейські церкви

Видання “Драўляныя сакральныя помнікі Берасцейшчыны: нарысы гісторыі, археалогіі і культуры”  побачило світ у видавництві “Білоруська енциклопедія імені Петруся Бровки”.

Директор видавництва Володимир Андрієвич зазначив, що в книзі на основі різних джерел, мабуть, вперше зроблена масштабна спроба історичної реконструкції процесів будівництва, руйнування і відновлення дерев’яних християнських святинь Берестейщини в X-XXI століттях.

Крім строго задокументованих фактів автор книги, Валерій Мороз, наводить місцеві легенди про ікони і церкви. Він переконаний, що  стародавні дерев’яні храми – найцінніша частина поліського спадщини: “Вікові святині є матеріальними свідоцтвами унікальною народної культури полешуков, а їх збереження до нашого часу через історичні пристрасті і трагедії, що багато разів поглинали цей край, дає можливість відновити знання спадкових традицій краю і відокремити їх від звичаїв, привнесених на цю територію пізніше“.

В одній з таких церков хрестили генерала Костюшку, перший пам’ятник якому на території Білорусі днями відкрили у Косово. “У Сехновичах Жабинківського району було родове гніздо Костюшко-Сехновицьких. На думку біографів, Тадеуш Костюшко народився саме там, а не в Мерачовщіні. У селі Великі Сехновичі досі діє Свято-Миколаївська церква XVII століття. Мати Костюшко була уніаткой, тому новонародженого хрестили в цьому храмі, тут в уніатської церкви йому дали ім’я Андрій, пізніше ця церква стала православною. А батько-католик хрестив сина вдруге – вже в костелі Косово – і дав ім’я Бонавентура Тадеуш”.   

Книга містить багато історичних і сучасних фотографій церков і костелів області, список пам’яток архітектури у вигляді хронологічних таблиць, а також географічний індекс, що дозволяє легко знайти необхідні для відвідування місця Берестейщини.

Презентація книги пройде 23-24 травня в Берестейській обласній бібліотеці під час проведення IV міжнародної науково-практичної конференції “Берестейські книгозбори: проблеми і перспективи дослідження”.

 

За матеріалами БелТА і СБ

  • 1
    Поділитися

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *