Книга “Історія Волині. Том 1”

Віктор Місіюк, Новини, Оголошення
07/01/2021, Leave a comment
Керівник громадської організації “Центр дослідження і відродження Волині” Володимир Дзьобик опублікував на своїй сторінці в facebook інформацію про вихід книги, анонсований ще в листопаді минулого року:
Ще в далекому 2012 році ми вперше зрозуміли, що хочемо займатися дослідженням і відродженням Великої Волині.

Спочатку ми ринулись вивчати наукову літературу з цієї теми, але з жахом зрозуміли, що цілісного, грунтовного видання немає! Є історія міст і сіл окремих областей, районів, певних адміністративних утворень, а Великої Волині – немає!
У 2013 році я вперше відвідав інститут археології. Зустрівся із чудовою людиною, висококласним спеціалістом – Денисом (Діонізієм) Никодимовичем Козаком, на той час – заступником директора інституту. Він уважно вислухав пропозицію і… підтримав!
Ми домовилися, що “Центр дослідження і відродження Волині” бере на себе усі витрати із підготовки видання. Підбір колективу, розподілення тем зайняло ще якийсь час. Виявилося, що науковці з багатьох тем з історії нашого краю просто відсутні. Абсолютно!
Розробку деяких тем взяв на себе Леонід Львович Залізняк. Надзвичайно ерудована й інтелігентна людина! Всі ті складності, які виникали в колективі, він дуже спокійно гасив у зародку, маючи незаперечний авторитет серед колег.
Одним із завдань, які було поставлено перед колективом, – розробка теми зміни кордонів Великої Волині в різні історичні епохи. Від найдавніших часів і до середини 20 століття. З цим заданням блискуче справився Собчук Володимир разом із групою картографів на чолі із Соссою Ростиславом . Було пророблено просто гігантську роботу! Карти, які є у книзі, були опубліковані вперше. Вони були розроблені саме для цього видання!”
Видання, повідомляє пан Володимир, є цілком громадською ініціативою: “Дуже шкода, що протягом останніх 5 років жодна із трьох обласних адміністрацій (Рівненська, Волинська, Житомирська) не підтримали нашу роботу із видання “Історії Волині”. Дуже хотілося б, щоб влада усіх рівнів долучалася до підготовки таких фундаментальних робіт у майбутньому“.
Авторський колектив видання підкреслює, що останнє подібне видання виходило ще у ХІХ столітті, в 1891-у році й називалося “Історія Волинської губернії”. Інформація про те, як можна придбати книгу з’явилася в групі громадської організації:
Стартував зимовий продаж книги «ІСТОРІЯ ВОЛИНІ. Том 1». Нещодавно ми отримали основний тираж цього чудового видання. І якщо Ви не встигли або не змогли передплатити її вкінці року, у Вас з’явилась прекрасна можливість придбати книгу зараз! Це унікальне видання про історію рідного краю, завдяки прекрасному авторському колективу і «Видавець Олександр Савчук», побачило світ у нашу з вами епоху“.
Вартість книги лише протягом січня-лютого – 375 грн. Номер картки для оплати замовлення: 5168-7450-2017-7249 (Семеник Юлія Вікторівна). Після оплати ОБОВ’ЯЗКОВО напишіть на вайбер (093)409-25-05 (Юлія Семеник). Ваші реквізити для відправки книги: ПІБ, населений пункт, номер відділення Нової пошти і Ваш телефон.
Крім інформації про чудову типографію та дизайн автори звертають увагу на зміст, бажають приємних вражень од знайомства з книгою:
Читайте з насолодою! Пізнавайте минуле! Передавайте свої знання нащадкам! Олександр Довженко зауважував: «Народ, що не знає своєї історії, є народ сліпців!» Тож будьмо зрячими і мудрими, щоб не осоромитися перед прийдешніми поколіннями!”

Залишити відповідь