Коза вийшла за село (ВІДЕО)

ПроСВІТ, Культура
08/01/2022, Leave a comment

В перший день Різдва в Бересті серед інших гуртів колядників можна було побачити колоритну групу. Він складався з любителів місцевої історії та культури, які три роки тому оновили традицію ходіння з козою, в його локальному варіанті. Основою стала пісня з села Пугачово, яке нині входить до складу Берестя. Якщо попередні роки колядники обходили частини давнього села, то в 2022 році “коза” вишла за його межі, побувала в нових кварталах прилеглої до нього частині міста.

Музична частина доповнилася ритмами ударних. В одязі немало кумедних поєднань, але вони вони не псують сам гротескний дух обряду. Стало більше традиційних елементів у костюмах: свиток, ногавиць, фартухів, спідниць, хусток. У вокальному плані компанія переродилася і, хоча вуличному варіанті складно говорити про чистоту, зазвучав колядний репертуар насиченіше, природніше.

Кількість учасників у порівнянні з попереднім складом колядного гурту зросла, в ньому з’явились шанувальники традиційної пісні, які навідують співучу майстерню при культурному центрі УНПС “Берегині”, що з’явилась за ініціативою “пугачів” в 2021 році. Шкода, що взяти участь в обході з різних причин змогли не всіх, хто хотів. А ще у пугачівської кози за рік підросли на скількість сантиметрів козенята, які вже добре пам’ятатимуть як виглядає колядний звичай. Колядники обіцяють що у святі вечори їх можна буде побачити у інших частинах міста.

Пропонуємо побачити як у сучасній інтерпретації виглядає традиційне для Берестя колядування.

Залишити відповідь