Кольору чорнила

ПроСВІТ, На здоров'я
20/09/2020, Leave a comment

Гриби вражають різноманіттям і заворожують неймовірно яскравими і барвистими фарбами, від яких неможливо відірватися. Гриби пофарбовані в фантастичний колір з’явилися зараз в Біловезькій пущі. Зустрівши фіолетові гриби в лісі, здається, ніби хтось прямо на них впустив чорнильницю. Гриб росте по всій північній помірній зоні, але зустрічається нечасто, в основному поодинці або невеликими групами. Гриб досить рідкісний і, в даний час, знаходиться на межі потрапляння в Червону книгу.

Так виглядає павутинник фіолетовий (або приболотник), по-латині Cortinarius violaceus посеред в’янення зеленого різнотрав’я та бурої лісової підстилки. Павутинник – представник групи агарикальних грибів, родини павутинникових, близький родич печериць. Назву цей гриб отримав через паутіністі волокна, що утворюють своєрідне покривало, що огортає капелюшок і ніжку гриба. Це покривало – ціла система для захисту від пошкоджень і створення оптимальних мікроумов для дозріваючих спор. У міру зростання плодового тіла воно розривається і зникає.

Капелюшок молодого гриба кулястий і опукла, з загнутим всередину краєм. Згодом вона розпрямляється і перетворюється в капелюх до 15 см в діаметрі. Ніжка фіолетового гриба 12-16 см у висоту, потовщена в підставі. І капелюшок, і ніжка гриба покриті дрібними чорно-фіолетовими лусочками. Крім того, якщо розламати м’якоть, то можна побачити, що вона теж пофарбована у фіолетовий колір!

За матеріалом Національного парку “Біловезька пуща”

Залишити відповідь