Концерт на честь 120-річчя з Дня народження Дмитра Фальківського

В суботу 3 листопада Кобринщина святкувала 120-річчя з Дня народження поета, перекладача, сценариста і нашого земляка Дмитра Фальківського.

Організаторами заходів виступили Український науково-педагогічний союз “Берегиня”, відділ культури Кобринського райвиконкому, консульство України в Бересті.

В рамках програми в Кобринської Дитячій школі мистецтв відбувся вечір пам’яті Фальківського.

У залі для глядачів зібралися шанувальники творчості поета, представники установ культури і освіти Кобринського району, учасники української діаспори регіону, громадських організацій.

У числі почесних гостей були: консул-керівник консульства України в Бересты Анатолій Никифорович Діденко, консул консульства України в Бересты Віталій Васильович Пантус, керівник громадського об’єднання “Український науково-педагогічний союз” Берегиня “” Віктор Сергійович Місіюк. 

Віктор Сергійович відкрив вечір і в своєму зверненні до глядачів торкнувся біографії і творчості нашого земляка, висловив надію, що особистість поета і в майбутньому буде цікавити людей, будуть написані дослідні роботи, з’являться видання, присвячені життю і творчості Дмитра Фальківського.

Без малого півтори години на сцені Кобринської Дитячої школи мистецтв панувала творчість двох яскравих колективів Кобрина – ансамблю народної пісні “Берегиня” та вокального квартету “Камертон”. Обидва колективи створила і керує ними досвідчений хормейстер, заслужений працівник УРСР Зоя Василівна Ястремська. Звучали народні та авторські українські, білоруські пісні, українські байки, вірші Фальківського.

Колектив з 15-річним стажем ансамбль народної пісні «Берегиня» – лауреат обласних, республіканських та міжнародних фестивалів. Це один з кращих фольклорних ансамблів району та області, у якого багатий репертуар українських, а також білоруських, російських і польських пісень, оригінальні авторські обробки Зої Ястремський, яскравий інструментальний супровід, в програмах колективу присутні сценки та гуморески.

У складі вокального квартету “Камертон”, крім керівника Зої Ястремський, вчителі Кобринської школи мистецтв Галина Дмитренко, Наталія Череватова і Наталія Демидюк. Колектив виступав на багатьох концертних і фестивальних майданчиках Білорусі, України та Польщі. У репертуарі квартету є авторські твори Зої Ястремський на вірші Дмитро Фальківського.

Після закінчення концертної програми  консул-керівник консульства України в Берест Анатолій Никифорович Діденко подякував організаторам і учасникам концерту, присвяченого 120-річчю Дмитра Фальківського,   нагородив колектив “Берегиня” та його керівника почесною грамотою. 

За матеріалом kobrincity.by

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *