Краківські різдвяні вертепи їдуть в Пинськ

У Музеї білоруського Полісся відкриється одноіменна виставка. Напередодні зимових свят музей запрошує дітей та дорослих здійснити подорож у дивовижний світ історії краківських вертепів.

Краківські вертепи – це багато прикрашені сцени Різдва з архітектурної посиланням на особливості Кракова. Ця форма вертепу сформувалася в XIX столітті і культивується досі, будучи прообразом сучасних вертепів.

Історичний музей Кракова з 1946 року організовує щорічні конкурси та виставки вертепів, які виділяються надзвичайною релігійною, художньою, патріотичною та історичною цінністю.

У Пинську будуть представлені вертепи з фондів Історичного музею міста Кракова, які отримували високі оцінки і нагороди. Родзинкою краківських вертепів є сцени з історичними персонажами (намистом, національними героями, заслуженими і великими поляками) і персонажами з міських легенд (наприклад трубачем, паном Твардовським).

Деякі вертепи мають сучасні і складні механізми, а також вбудовані музичні рішення, з яких звучать краківські мелодії або найбільш популярні колядки.

Вистава підготовлена ​​Історичним музеєм міста Кракова, Генеральним консульством Республіки Польща в Бересті і Польським Інститутом у Мінську.

16 листопада о 16 годині в Музеї білоруського Полісся відбудеться урочисте відкриття виставки “Краківські різдвяні вертепи”, вона буде працювати до 9 грудня.

Криниця: Медиа-Полесье

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *