Ваша Милость, кінь здох!

Віктор Місіюк, На здоров'я
26/02/2017, 2 коментарі

1586 рік.  Король Стефан Баторий серед попелища в недавно ушкодженому пожежею гродненському замку дає останні розпорядження по його відновленню. На порозі ще не відкритої львівської братської школи стоїть її майбутній ректор Стефан Зизаній. Голова польського уряду, великий канцлер Ян Замойський виводить послання до маршалка Миколая Радивила Сирітки. Намагається пояснити, чому так давно від нього не було листів:

 “Освічений милостивий Пане. Відклавши свої службові справи милостиву ласку Вашої Милості мого милостивого Пана, передаю Вашій Милості побажання доброго здоров’я і усяких утіх від Пана Бога.

Бачу, що різні нещастя трапляються в тій справі (доставці побажань – авт.). Послав був з тими листи, і мені їх назад принесено ті, що я Вашої Милості моєму милостивому Пану посилаю. Слуга, або по Вашій Милості боярин, який їх ніс, повідає, що кінь йому здох і він пішки повернувся до дому до Берестя; правдоподібно він його пропив. На тому ласкаво відрекомендовуюся Вашій Милості моєї милості Пана. Датований в Замості 14 червня року Божого 1586. Вашої Милості свого милостивого Пана шваґер  і слуга”.

2 thoughts on “Ваша Милость, кінь здох!”

  1. Вадим сказав:

    Шляхта любила попити! Не пошкодовав коня, холера.

    1. Віктор Місіюк сказав:

      Прославився берестейський боярин! 🙂 “Ой випити то то я, закусити то то я. До роботи болять боки, бо не сила моя”!

Залишити відповідь