Лампа Філіпс все ще світить

Житель Берестя знайшов серед різного мотлоху лампочку фірми «Філіпс». Скляна колба брудного темного кольору, цоколь з латуні, нитка розжарення дуже товста і скручена в якийсь великий циліндр – відразу видно, старовинна річ, таких тепер не роблять.

Після того, як її вкрутилив торшер вона загорілася тьмяним червонуватим світлом. Виявилося, лампочка підсвічувала в нічний час табличку з номером будинку, який побудував в 1926 році на сучасній вулиці Кірова Микита Белевець. При польській владі була така обов’язкова вимога  міської влади. У 1968 році, коли будинок знесли, а сім’ю розселили по багатоповерхівок, лампочку викрутили і забрали з собою.

З тих пір їй практично не користувалися. Все одно термін служби раритету вражає – як мінімум 40 років. Сучасна середньостатистична лампа розжарювання працює 1000-2000 годин, потім перегорає. Якщо припустити, що фасад будинку висвітлюється щодня по вісім годин на добу, то термін експлуатації сучасної лампочки виходить менше року.

Виробництво ламп розжарювання поступово скорочується по всьому світу. Зараз з’явилися більш ефективні технології. Тривалість роботи світлодіодних ламп коливається в межах від 25000 до 50000 годин.

За матеріалом Брестский вестник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *