Льону буде більше

Берестейщина здавна славилась льоном. Але з часом з огляду на конкуренцію іншої сировини та великих підприємств кількість площ під льон скоротилася. І ось тепер зацікавлення льоном знову зростає. У Берестейській області на 300 га збільшено посівні площі під льон. В основному розширення відбулося за рахунок сировинної зони Пружанського льонозаводу, яка розміщується на території Пружанського, Кобринського і Березовського районів. План сівби там уже виконано в повному обсязі. Також завершують сівбу цієї культури в Дрогичинського районі. Третина від необхідного залишилося посіяти в північній зоні – Ляховицькому і Барановицькому районах. “Площі збільшені для того, щоб повністю завантажити потужності наших льноводчеських заводів”, – пояснив начальник відділу по управлінню комплексу льоноводства обласного комунального унітарного виробничо-торгового підприємства “Берестьоблагросервіс” Андрій Шумик.

Всього під льон в регіоні відведено 6,1 тис. гектар. З них засіяно вже 5 тисяч.  “На кожен гектар внесено 258 кг діючої речовини. Культура висівається при неухильному дотриманні технологій в оптимальні агротехнічні терміни. Все це дозволяє розраховувати на хороший результат – плануємо отримати 23,9 тис. тон льонотрести “, – зазначив пан Андрій. Сів льону планується завершити 17-18 квітня. 

Отже можна сподіватись, що в кінці сезону регіон отримає добрий врожай, а на полицях крамниць з’являться нові здорові ткані місцевих майстрів. 

За матеріалом БелТА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *