Люцимер зарибили мальком коропа

З кожним роком у Шацьких озерах все більш помітна тенденція до зменшення кількості риби. І пов’язано це з браконьєрством.

Цю проблему знає не тільки влада, а й самі жителі району. Тому й виходять до влади з ініціативою зариблення озер. Цього року вже вдруге виділили з обласного бюджету кошти на зариблення озер.

Перший раз озера Шацька зарибили весною, тоді у водойми випустили малька на 45 тис. грн., з яких 15 тис.грн. зібрали небайдужі шачани.

А минулого тижня за співфінансуванням з обласного, районного, селищного бюджету та зібраних шачанами коштів в озеро Люцимер випустили 307 кг риби, переважно – коропа. До цієї акції долучилися голова Шацької райдержадміністрації Василь Голядинець, начальник відділу економічного розвитку, комунального майна, будівництва та архітектури Шацької селищної ради Віталій Мелюх, а також Дмитро Новохатський, начальник управління екології та природних ресурсів Волинської облдержадміністрації.

–  Сподіваємося, що область й надалі буде підтримувати таку ініціативу щодо зариблення шацьких озер, аби любителі риболовлі мали з чим вертатися додому. А основне завдання національного парку – зробити так, аби кількість риби не зменшувалася, а збільшувалася, – розповідає Дмитро Новохатський.

Василь Голядинець в свою чергу поділився планами на майбутнє: наступного року в районі будуть ініціювати розробку програми із зариблення озер вугром, адже востаннє вмальків вугра в озера району випускали ще у 1980-х роках. І за ці 30 років популяція вугра скоротилася в рази. Начальник управління екології та природних ресурсів Волинської ОДА пообіцяв підтримати таку ініціативу шачан.

 

За матеріалом Шацьк.Район

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *