Лісники потурбувалися про рідкісний червонокнижний вид

ПроСВІТ, На здоров'я
24/03/2021, Leave a comment

У Біловезькій пущі зареєстровано 2 місця зростання медунки м’якої, пов’язаною з багатовіковими дібровам квасеничного типу. Одне з таких місць  розташовано на самій галявині дубового лісу на кордоні з полем. Фактично, це найбільша популяція, яка займає територію майже 200 квадратних метрів і налічує близько сотні примірників рослин. Результати довготривалих спостережень за станом медунки показали, що в останні роки відбувається стабільне погіршення стану популяції, виражене в поступовому зменшенні числа рослин – і пов’язано це, перш за все, з інтенсивним заростанням лісової галявини подростом грабу та берези бородавчастої.

Медуниця м’яка – вид III категорії охорони Червоної книги Республіки Білорусь. Це рідкісний, за походженням бореально-підтайговий вид, який в нашій республіці знаходиться в ізольованих «острівних» ділянках за північною межею європейського фрагменту ареалу. Трапляється у Гроденський, Мінський і Берестейський областях. В Україні занесена до списків охоронюваних рослин у Львівській, Хмельницькій, Житомирській та Полтавській областях.

Для поліпшення умов зростання і подальшого збереження цього унікального і рідкісного виду, силами співробітників Білянського лісництва на південно-західній околиці національного парку “Біловезька пуща” на основі рекомендацій наукового відділу були проведені заходи з видалення частини підросту в цілях освітлення місця зростання.

У 2021 році, в рамках багаторічного моніторингу стану рідкісних видів рослин, співробітниками наукового відділу буде проведена оцінка ефективності проведеного заходу.

За матеріалом Національний парк “Біловезька пуща”

Залишити відповідь